alkomat 01Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim otrzymała nowy alkomat. Jest to urządzenie samoobsługowe, które będzie znajdowało się na recepcji jednostki. Teraz każdy kierowca, który ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę może przyjść do komendy i sprawdzić swój stan trzeźwości. Przekazane urządzenia sfinansowane zostało przez Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim.

Jednym z elementów poprawy bezpieczeństwa na drogach jest uniemożliwienie prowadzenia pojazdów pijanym kierowcom, którzy zagrażają nie tylko swojemu życiu i zdrowiu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.
Od wczoraj radzyńska komenda Policji posiada samoobsługowe urządzenie do badania stanu trzeźwości. To wynik starań i rozmów, jakie w ostatnim czasie podjęło kierownictwo komendy z przedstawicielami lokalnego samorządu. Dzięki dobrej współpracy policji z władzami Miasta Radzyń Podlaski, cel ten został osiągnięty.
Wczoraj w radzyńskiej jednostce odbyło się uroczyste spotkanie, w trakcie którego Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Pan Jerzy Rębek na ręce Komendanta Powiatowego Policji przekazał samoobsługowy alkomat.
Urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu zostanie umieszczone w budynku komendy na recepcji tak, aby każdy kto chce z niego skorzystać, miał taką możliwość. Urządzenie będzie do dyspozycji mieszkańców przez całą dobę. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta. Trzeba wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, zdjąć osłonkę, ustnik umieścić w otworze urządzenia, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawi się wynik badania określony w promilach.
W ten sposób wychodząc naprzeciw społeczeństwu, każdy samodzielnie będzie w stanie upewnić się, czy może wsiąść za kierownicę pojazdu. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia stanu trzeźwości, a także nie odrywa policjantów od ich bieżących obowiązków.
Policjanci przypominają - jeżeli ktoś ma wątpliwości, co do stanu swojej trzeźwości, powinien przybyć do jednostki policji pieszo lub jako pasażer.
Przekazanie do użytku alkomatu jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na radzyńskich drogach.alkomat 02