img 6864Historię miejsca tworzą ludzie – nasi najbliżsi, sąsiedzi, znajomi. Żyli w Radzyniu i tu zostali pochowani. Czy ich jeszcze pamiętamy? „In memoriam” to wystawa, na której możemy obejrzeć 900 fotografii nagrobnych pochodzących z radzyńskiego cmentarza parafialnego.

Ekspozycję, której autorem jest Tomasz Młynarczyk, można oglądać przez cały listopad w „Galerii na płocie” Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ogrodzenie stadionu miejskiego przy ścieżce rowerowej).
Najstarsze zdjęcia pochodzą z lat 90-tych XIX w., natomiast najnowsze z XXI w. Zobaczymy przejmujące fotografie dzieci w strojach komunijnych, zdjęcia ślubne, klasyczne portrety wykonane w atelier ale też zdjęcia z uroczystości rodzinnych. To przekrój przez historię miasta i regionu, możemy zobaczyć jak zmieniała się fotografia portretowa na przestrzeni lat.
– Organizując wystawę, mieliśmy na celu wspomnienie zmarłych mieszkańców naszego miasta. W ten sposób chcemy budować poczucie tożsamości społeczności Radzynia, którą tworzy zachowywana tradycja i pamięć o przeszłości, a w szczególności o ludziach ją tworzących – powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury.
Fotografie prezentowane na wystawie są ogólnodostępne, odnajdziemy je na radzyńskim cmentarzu parafialnym.

IMG_6864
IMG_6870
IMG_6871