zolnierzeZ okazji Święta Wojska Polskiego, które przypada 15 sierpnia, Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski złożył życzenia dowództwu, żołnierzom oraz pracownikom cywilnym Jednostki Wojskowej Regionalnej Bazy Logistycznej Składu Materiałowego Bezwola.

Szanowny Pan
mjr Jarosław Szczotka
Dowódca Składu Materiałowego Bezwola
Jednostki Wojskowej nr 4226
Regionalnej Bazy Logistycznej

Z okazji Święta Wojska Polskiego pragnę dziś na Pana ręce złożyć hołd Żołnierzowi Polskiemu za jego walkę, poświęcenie w obronie Ojczyzny przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi, za niesienie pomocy w obliczu różnorodnych klęsk. Kieruję również słowa podziękowania Dowództwu, Żołnierzom i Pracownikom Cywilnym Jednostki Wojskowej - Składu Materiałowego Bezwola za codzienną, ofiarną służbę, która jest kontynuacją wielkich tradycji narodowych.

Obchodzone dziś Święto Wojska Polskiego przenosi nas bowiem myślą do wydarzeń sprzed 99. lat zwanych Cudem nad Wisłą. Trudno przecenić ich wagę nie tylko dla historii Polski, ale i Europy, a nawet - dziejów całej zachodniej cywilizacji. Polski żołnierz, walcząc o wolność swego kraju, niejednokrotnie bronił wolności i tożsamości całej cywilizacji zachodniej, wartości, na których się ona opiera.
Celem szczytnej misji, jaką Państwo podjęliście i obecnie ofiarnie pełnicie, jest zapewnienie naszej Ojczyźnie – Rzeczypospolitej Polskiej bezpieczeństwa, trwałości i wolności. Naród Polski docenia bohaterstwo i ofiarność swoich żołnierzy, darzy ich wyjątkowym szacunkiem i zaufaniem. Taka postawa wynika zarówno ze świadomości zagrożeń zewnętrznych oraz tego, że nasz wspólny los zależy od stanu armii i postawy żołnierzy, ale również - z tradycji i dziejów naszej Ojczyzny, szczególnie doświadczonej przez historię.
Należy wyrazić satysfakcję, że obecny rząd – rozumiejąc obecną sytuację polityczną buduje siłę i autorytet Polskiej Armii, wzmacnia naszą obronność i sojusze, tworzy oddziały Obrony Terytorialnej.
Z okazji Święta Wojska Polskiego Życzę Państwu satysfakcji zawodowej - by Wasza służba była doceniana i otaczana społecznym szacunkiem i wsparciem, a także dużo szczęścia w życiu osobistym i uświaetnianie odbywających się w Radzyniu Podlaskim uroczystosci państwowych.

Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski
Jerzy Rębek