W Urzędzie Miasta opracowywana jest fiszka, która wskazywać będzie na najważniejsze zadania do realizacji w ramach rewitalizacji centrum Radzynia wraz z Pałacem Potockich. - W ślad za tym, co przedstawił marszałek województwa Jarosław Stawiarski podczas pobytu w Radzyniu w dn. 7 maja na spotkaniu z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, podjęliśmy starania, by nasz wniosek na środki na rewitalizację centrum miasta wraz z Pałacem Potockich został przekazany do Urzędu Marszałkowskiego – wyjaśniał na sesji 17 maja burmistrz Jerzy Rębek.
Przypomnijmy, że Jarosław Stawiarski przedstawił perspektywy pozyskania dla Radzynia dofinansowania rewitalizacji Pałacu Potockich: - Ten zabytek musi być wpisany na listę obiektów strategicznych dla Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 – mówił i dodał, że dzięki temu dofinansowanie przekroczy 20 milionów złotych.
Środki na rewitalizację będą pochodziły ze środków unijnych, dotacja wyniesie ok. 85%, zatem potrzeba będzie wnieść wkład własny, ponieść koszty niekwalifikowane i VAT. - Inwestycja będzie realizowana kilka lat, więc pieniądze będą systematycznie rezerwowane na te cele w budżecie - zapewnia burmistrz Jerzy Rębek. Następnie przedstawił kolejność działań: przygotowanie fiszki do końca maja, nad tym będzie pracował Zarząd Województwa i podejmie decyzję, który program zostanie uruchomiony. - Zarząd Województwa ma takie możliwości i pieniądze, ponieważ z poprzednich nieszczęścliwych dla nas rozstrzygnięć pozostało 70 mln zł rezerwy i z tych pieniędzy możemy liczyć na dotację - wyjaśniał burmistrz Radzynia. Tłumaczył, dlaczego wycofał protest . – Gdybyśmy przyjęli kwotę 10 mln zł, nie moglibyśmy się z tego działania ubiegać o większe środki, a teraz możemy się o nie ubiegać. Pan marszałek wspomniał o kwocie powyżej 20 mln, ja tego nie będę powtarzał, potwierdzał, dopóki nie zobaczę decyzji. Czekam na decyzję Zarządu Województwa. Mam nadzieję , że środki na ten cel uzyskamy jeszcze w tym roku – zakończył włodarz Radzynia.