StawiarskiPodczas spotkania mieszkańców Radzynia i Ziemi Radzyńskiej z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski przedstawił  perspektywy pozyskania dla Radzynia dofinansowania rewitalizacji Pałacu Potockich: - Ten zabytek musi być wpisany na listę obiektów strategicznych dla Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 – mówił marszałek i dodał, że dzięki temu dofinansowanie przekroczy 20 milionów złotych.

- Burmistrz pójdzie ścieżką, którą my pomożemy mu przejść: zabytek musi być wpisany na listę obiektów strategicznych dla Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 – wskazywał Jarosław Stawiarski. - Wydaje mi się, że to jest rozważanie bezprzedmiotowe, że ten zabytek mógłby się nie znaleźć na liście. On się tam znajdzie, dostanie dofinansowanie o wiele większe, mam nadzieję, że grubo ponad 20 mln.
Marszałek województwa lubelskiego podkreślał ze znawstwem rangę radzyńskiego zabytku. - Znajdujemy się na terenie zespołu pałacowo-parkowego, który jest perłą architektury w Europie (w tej grupie znajduje się m.in. Wersal, Zwinger, Sanssouci, pałac Branickich w Białymstoku i Wilanów). Tu mamy perłę, której kształt nadał Eustachy Potocki. Mam nadzieję, że i Eustachy Potocki, i Ignacy, i Stanisław Kostka Potocki, i Anna Sapieżyna, i książę Adam Jerzy Czartoryski, i Karol Lipiński będą się cieszyć z tego, że ten piękny zabytek sztuki XVII – XVIII wieku  przywrócimy do prawidłowego wyglądu – zaznaczał Jarosław Stawiarski i dodał: - Taką naszą historię, która ma ileś wieków i może być chlubą  województwa lubelskiego, trzeba pieścić, bo jest perełką. Drogi Jurku, zrobimy wszystko, byś razem z radzynianami otrzymał te pieniądze, żebyś zrewitalizował  ten obiekt, mam nadzieję że za 2-3 lata będziemy się spotykać w pięknej sali tego obiektu i tam przeżywać kolejne twoje sukcesy.
Marszałek Stawiarski przypomniał decyzję swego poprzednika  “pochodzącego z okolicy Radzynia Podlaskiego”, który odrzucił wniosek Miasta Radzyń Podlaski o dofinansowanie rewitalizacji obiektu w ramach projektu “Rokoko na Nowo”: - W programie na rewitalizacje było zapisanych 14 mln zł, z czego 11 z RPO. Burmistrz odwołał się od nieprawidłowej decyzji mojego poprzednika, a następnie Sąd przyznał mu rację. Burmistrz zrezygnował, ale  tylko dlatego, żeby pójść inną ścieżką ścieżką, na którą zasługuje ten zabytek - jeden z najpiękniejszych zabytków tego typu w Polsce – mówił marszałek województwa lubelskiego Jrosław Stawiarski.