gim2Mimo strajku nauczycieli egzaminy gimnazjalne w radzyńskich szkołach przebiegły bez zakłóceń. Dziś rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów. Dyrektorzy nie przewidują problemów ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnych. Uczniom życzymy powodzenia!

Ubiegłotygodniowe egzaminy w obydwu radzyńskich gimnazjach, mimo trwającego strajku nauczycieli,  przebiegły bez zakłóceń i zgodnie z procedurami. - Wyrażam z tego powodu wielką radość – mówi dyrektor GP 2 Marcinkowska. Gdy do pełnego składu komisji brakowało nauczycieli macierzystej szkoły, dołączali nauczyciele z innych szkół (obydwu podstawowych i SOSW), a także osoby z wykształceniem pedagogicznym zatrudnione w Urzędzie Miasta czy ROK. Gimnazjum nr 2, które rozpoczęło strajk nie od 8, ale od 9 kwietnia, od dziś – 15 kwietnia zawiesza akcję protestacyjną.

Dziś rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów. Jak zapewniają dyrektorzy obydwu placówek, w szkołach podstawowych są zapewnione składy komisji egzaminacyjnych. Uczniom przystępującym życzymy powodzenia!