dsc 0090Podczas lutowej sesji Rady Miasta (25.02) za osiągnięcia sportowe w 2018 roku wyróżnienia i nagrody Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski otrzymało 11 zawodników oraz 3 trenerów. - Godzi się uhonorować tych wszystkich, którzy w sposób szlachetny i oddany swym pasjom reprezentują siebie i rozsławiają dobre imię naszego miasta - mówił do sportowców burmistrz Jerzy Rębek.

Tę część sesji Rady Miasta poprowadził Jarosław Zaprzalski, przewodniczący Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej. Radny podkreślił, że sport służy rozwojowi fizycznemu człowieka, doskonaleniu jego sprawności i siły, ale również  kształci pożądane cechy charakteru (lojalność, uczciwość, wytrwałość), a także zachowania społeczne: współdziałanie w grupie, umiejętność podporządowania się współnemu celowi.

Jarosław Zaprzalski poinformował, że do Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej wpłynęło 27 wniosków o nagrody (dla 19 zawodników i 8 trenerów). Po przeanalizowaniu Komisja postanowiła przyznać 11 wyróżnień dla sportowców i 3 nagrody dla trenerów za wyniki i osiągnięcia sportowe odniesione w 2018 r.
Wyróżnionym nagrody wręczyli burmistrz Jerzy Rębek oraz przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski.

- Godzi się uhonorować tych wszystkich,  którzy w sposób szlachetny i oddany swym pasjom reprezentują siebie i rozsławiają dobre imię naszego miasta. Takie chwile są wyjątkowe – podkreślił po wręczeniu nagród burmistrz Jerzy Rębek. - Gratuluję laureatom, jesteście wyjątkowi. Możemy was oglądać na arenach krajowych i międzynarodowych. Jesteśmy wdzięczni zawodnikom, ale także trenerom i rodzicom, którzy z wielkim oddaniem wspierają was w waszej aktywności. Oby wasza pasja, wasz zapał nigdy nie wygasły. - Włodarz życzył dalszego pasma sukcesów i satysfakcji.

Do gratulacji dołączył  Adam Adamski. Przewodniczący Rady Miasta podkreślił, że w Radzyniu rozwijają się nowe dyscypliny sportu. Jest to efekt m.in. inwestowania w infrastrukturę sportową (np. basen). - Czasami podejmujemy decyzje, które są krytykowane, ale to, co dziś możemy zobaczyć – sukcesy młodzieży i  dzieci – pokazują, że warto inwestować w każdą dziedzinę sportu. - Dodał też, że bez trenerów, rodziny, mieliby trudniejszą drogę do sukcesów.

Nagrodzeni zawodnicy:
Kacper Broś – wędkarstwo (Koło Polskiego Związku Wędkarskiego AMUR)
Kamil Krasiński – wędkarstwo (Koło PZW AMUR)
Kacper Fijałek – piłka nożna (LKS ORLĘTA-SPOMLEK)
Kacper Lipiński – piłka nożna (LKS ORLĘTA-SPOMLEK)
Artur Nowacki – piłka nożna (LKS ORLĘTA-SPOMLEK)
Oskar Siwek – piłka nożna (LKS ORLĘTA-SPOMLEK)
Katarzyna Ciężka – taekwon-do (Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do)
Michał Łobacz –  taekwon-do (Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do)
Karolina Świć -  taekwon-do (Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do)
Mikołaj Trykacz – pływanie (MULKS “Technik-Orion”)
Mateusz Bujek – pływanie (Uczniowski Klub Sportowy PROMIEŃ)

Nagrodzeni trenerzy:
Edmund Koperwas – piłka nożna (LKS ORLĘTA-SPOMLEK)
Łukasz Ciężki –  taekwon-do (Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do)
Jacek Dębski – pływanie (MULKS “Technik-Orion”)

DSC_0003
DSC_0005
DSC_0008
DSC_0010
DSC_0011
DSC_0013
DSC_0015
DSC_0017
DSC_0020
DSC_0023
DSC_0024
DSC_0028
DSC_0030
DSC_0031
DSC_0033
DSC_0037
DSC_0042
DSC_0043
DSC_0046
DSC_0052
DSC_0055
DSC_0056
DSC_0058
DSC_0060
DSC_0063
DSC_0065
DSC_0067
DSC_0069
DSC_0072
DSC_0074
DSC_0076
DSC_0077
DSC_0090