sp pietrzakRadzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego skierowało do Rady Miasta pismo z postulatem nazwania jednej z ulic Radzynia imieniem Zygmunta Pietrzaka. Celem inicjatywy jest uczczenie pamięci osoby niezwykle zasłużonej dla miasta i regionu.

Zygmunt Pietrzak to pedagog, animator kultury muzycznej, inicjator i wieloletni dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego, muzyk, meloman, założyciel i prezes Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego, który przez 32 lata organizował Dni Karola Lipińskiego, propagował twórczość urodzonego w Radzyniu kompozytora i wirtuoza skrzypiec.

Pismo RTM odczytał na sesji przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski. - Zwracam się do Państwa Radnych, aby ten wniosek nie umknął uwadze Rady Miasta i gdy będzie taka sposobność, warto o nim pamiętać - zaapelował A. Adamski, wyjaśniwszy wcześniej, że obecnie nie ma w Radzyniu ulic nienazwanych, a zmiana nazwy spowodowałaby konflikty, których na pewno Pan Zygmunt Pietrzak by sobie nie życzył.

Do wniosku dołączona została uchwała Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego oraz biogram Zygmunta Pietrzaka.