dsc 002823 lutego br. zuchy i harcerze z I Szczepu Harcerskiego „Infinity” im. hm. M. Stagrowskiego w Radzyniu Podlaskim spotkali się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II aby razem świętować jeden z najważniejszych dni w kalendarzu harcerskim: Dzień Myśli Braterskiej.

Święto to zostało ustanowione w dniu urodzin założyciela skautingu Roberta Baden- Powella i jest obchodzone przez skautów i harcerzy na całym świecie. W tym roku miało szczególny wymiar gdyż przypadało w Jubileuszowym roku 100- lecia powstania ZHP.

Spotkanie miało formę turnieju o charakterze profilaktyczno – rekreacyjnym pod hasłem „Harcerzem być to wcale nie wada...”. Uczestnicy przy pomocy koła fortuny losowali pytania i zadania z zaproponowanych kategorii, które wymagały wykazania się wiedzą oraz sprawnością fizyczną. Na zwycięzców czekały nagrody więc było o co walczyć.
Na zakończenie spotkania odbył się uroczysty apel podczas którego zostały wręczone okolicznościowe listy gratulacyjne Komendanta Chorągwi ZHP Lublin za aktywną działalność na rzecz środowiska. Otrzymały je: samarytanka Paulina Piłat i samarytanka Wiktoria Wiszniewska (Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim) oraz pionierka Anna Hołownia (Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim). W tym wyjątkowym dniu do grona drużynowych szczepu dołączyły trzy nowe druhny, które otrzymały sznury funkcyjne. Były to: Anna Kocyła - Grabowska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim), Milena Latoch - Malesa (Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej) oraz Wioleta Kuczyńska (Szkoła Podstawowa w Woli Chomejowej).

Gratulacje wyróżnionym i nagrodzonym oraz życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej wszystkim uczestnikom spotkania złożyła Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim Grażyna Dzida. Spotkanie zostało przygotowane przez instruktorów szczepu oraz członków 12. Radzyńskiej Drużyny Wędrowniczej „Delta” będących uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Anna Zabielska

DSC_0028
DSC_0094
DSC_0112
DSC_0168
DSC_0186
DSC_0244
DSC_0245