zima2018Już po raz czternasty Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim organizuje „Zimę w Mieście”. Głównym celem tegorocznej imprezy jest uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie, które odbędzie się 28 lutego, swoim patronatem objęli: Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek. Współorganizatorami imprezy są: Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim, Radzyński Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół w Białej.

– Na zorganizowanej przez radzyńskich turystów imprezie nie zabraknie dobrej zabawy, ruchu na świeżym powietrzu oraz poznawania historii, walorów przyrodniczych, krajoznawczych i turystycznych miasta i gminy Radzyń Podlaski – poinformował nas Robert Mazurek, pomysłodawca a zarazem koordynator imprezy. Organizatorzy zapewniają, że przedsięwzięcie jest adresowane zarówno do starszych jak i młodszych uczniów.

Tegoroczna edycja „Zimy w Mieście” wyjątkowo rozpocznie się w Zespole Szkół w Białej – Gimnazjum im. Żołnierzy Wyklętych. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy (godz. 10.00) odbędzie się konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Następnie wszyscy uczestnicy wezmą udział w podchodach turystycznych, których meta będzie się znajdowała w radzyńskim I LO. Około godziny czternastej przewidziany jest turystyczny posiłek, po którym odbędzie się oficjalne podsumowanie imprezy. Najlepsi w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w „Zimie w Mieście” powinni zapoznać się ze szczegółowym regulaminem imprezy dostępnym na profilu facebook Kocham Radzyń Podlaski. Zorganizowane grupy szkolne prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 606-234-320.