Ruszyło utwardzanie nawierzchni ulic w mieścieW tym tygodniu ukończone zostały prace związane z poprawą nawierzchni ulicy Polnej, rozpoczęte zostało utwardzanie ulicy Leśnej. W kolejce czekają ulice Malinowa i Poziomkowa. Położone na drodze kruszywo zdecydowanie poprawi jakość korzystania z tych ulic.

Mieszkańcy kilku nieutwardzonych ulic w mieście od lat upominali się o poprawę ich nawierzchni. Przez lata też poprzednie władze nie umiały sie uporać z tym problemem. Chodzi m.in. o ulice Polną,  Leśną, Malinową, Poziomkową. Na styczniową sesję Rady Miasta przybyła delegacja mieszkańców ul. Polnej przedstawiając dramatyczne wręcz warunki, jakie panują przy tej ulicy.
Miesiąc potem burmistrz Jerzy Rębek mówił na sesji Rady Miasta: - Podjęliśmy działania, rozpisaliśmy przetarg, pojawiło się 13 potencjalnych dostawców, jednak ten wybrany nie nawiązał potem z nami żadnego kontaktu. W związku z tym musieliśmy czekać ustawowych 14 dni, co zahamowało nam cały proces. Obiecał, że od przyszłego tygodnia - więc od początku marca prace ruszą. I ruszyły pełna parą. Do piątku została utwardzona cała ulica Polna (700 m) oraz rozpoczęto prace na ulicy Leśnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Powierzchnia utwardzana jest kruszywem, które zapewnia duży stopień drenażu, dzięki czemu mieszkańcy nie będą brnąć w błocie. Tym kruszywem jest głównie kliniec o frakcji 4 - 31,5 mm. Kliniec ma również tę zaletę, że można go odzyskać, gdy ulica będzie w przyszłości kryta asfaltem, i wykorzystać powtórnie. Gdy tylko pogoda będzie sprzyjać, na ulicę wjedzie walec, który wyrówna nawierzchnię. Na ulicy Polnej zużyto ponad 155 ton kruszywa. Podczas sesji burmistrz Jerzy Rębek poinformował, że Miasto zakupi ok. 1500 ton klińca. Prace więc będą kontynuowane.
Fot: Piotr Sławecki, Wydział Promocji i Rozwoju, Urząd Miasta Radzyń Podlaski.