burmitrz sesjaNa październikowej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek informował o inwestycjach związanych z budową kanalizacji i ulic.

Zakończona została budowa ulicy Łąkowej. Inwestycja jest już oddana do użytku, trwają rozliczenia z firmą i wojewodą. Ku końcowi zbliżają się prace związaną z budową ulicy Lendzinek I – potrzebnej dla mieszkańców, ale także przybywających w środę na targ.

Rada Miasta wyraziła zgodę na zaciągnięcie 200 tys. złotych na pokrycie części kosztów budowy nowej kanalizacji. Chodzi o skanalizowanie osiedla Zabielska oraz ulic: Brzostówieckiej, Lisowskiego i Trzydziestolecia. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku. Pożyczka zostanie zaciągnięta w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Boom na rynku budowlanym spowodował wzrost cen na tego rodzaju usługi. W związku z tym miasto było zmuszone unieważnić przetarg na kanalizację ul. Jagiellończyka. Zaoferowana cena była o 97 tys. zł wyższa niż zabezpieczona kwota (225 tys. zł). Jedynym przedsiębiorstwem, które złożyło ofertę był PUK. - Przykro mi, nie mogłem uwzględnić tej oferty. Powtórzymy przetarg, ale inwestycja zostanie zrealizowana najprawdopodobniej już w przyszłym roku – tłumaczy burmistrz Jerzy Rębek. Włodarz dodaje, że jest to odcinek kanalizacji niezwykle ważny z punktu rozwoju budownictwa mieszkaniowego na os.Zabielska.