DSC 5730W niedzielne popołudnie 8 października, na deskach radzyńskiej Oranżerii, zespół wokalny „Radzyniacy” świętował swój jubileusz - 10 lat istnienia.

- To dla nas bardzo ważny koncert – mówiła ze wzruszeniem Maria Ligęza, kierowniczka zespołu. Jak przypomniała prowadząca wydarzenie Ewa Śliwińska, w trakcie tych 10 lat, chór zorganizował 7 dużych koncertów dla mieszkańców Radzynia, były to m.in.: „Arena śląskich szlagrów”, „W klimatach jesieni” czy też „Lata 20-te, lat 30-te”. Na koncie zespołu jest też około 100 występów z okazji imprez kulturalnych na terenie miasta, gminy, powiatu, województwa, a nawet i Polski. Może poszczycić się również licznymi nagrodami oraz wyróżnieniami.

Oprócz Radzyniaków na scenie wystąpiły także zaprzyjaźnione zespoły: „Jubilat” z Kraśnika, „Ale baby” z Berezy, „Relaks’ z Kozienic, kapela i zespół ludowy Wiśniewiacy” z Wiśniewa, „Nas troje” z Przychodów, solistka Bożena Korzej z Lublina, zespół działający przy kole regionalnym w Białej k. Radzynia oraz Natalia i Michał Danilczuk.