IMG 20170929 110320Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim na przełomie września i października od sześciu lat organizuje Dni z Aniołami. W ich ramach odbywa się szereg spotkań i imprez. Są to wykłady, warsztaty artystyczne, zabawy, konkursy. Przy kaplicy pw. Aniołów Stróżów znajdującej się na terenie Ośrodka odprawiana jest Msza św. w intencji podopiecznych i pracowników Ośrodka. Towarzyszy temu wykład dotyczący historii i zabytków Radzynia.

Tak było i w tym roku. VI Dni z Aniołami zainaugurowane zostały 28 września (wspomnienie Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała) Anielskim Orszakiem, który przeszedł ulicami miasta.

Tego dnia gościem Ośrodka był Andrzej Sękowski – syn patronki SOSW w Radzyniu – Zofii Sękowskiej. We wzruszającym wykładzie wspominał swoją matkę. Podkreślił, że w życiu kierowała się trzema wartościami. - Kochała Boga, rodzinę i Ojczyznę – mówił prof. A. Sękowski.

Na zakończenie spotkania zostały wręczone nagrody w konkursach plastycznym i literackim.

W piątek obchody rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną przy kaplicy przez księży ks. kan. Andrzeja Kieliszka i ks. Mikołaja Czerneckiego, który w homilii mówił o roli aniołów w życiu człowieka i zachęcał do korzystania z ich pomocy. Oprawę muzyczną zapewniła rewelacyjna schola złożona z pracowników SOSW, która także po Mszy dała krótki koncert.

Tradycyjnie już wystąpiła z wykładem dr Joanna Kowalik -Bylicka z Archiwum Państwowego, tym razem zaprezentowała liczne zabytki Radzynia i powiatu radzyńskiego.

Tego dnia w Ośrodku odbyły się warsztaty i odsłonięta została wystawa prac plastycznych podopiecznego Ośrodka - Pawła Siwka.

Na zakończenie "Dni z Aniołami" w SOSW w Dniu Patronki - odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Laureaci konkursu plastycznego:

I miejsce: Oskar Puchaluk, Maciej Świderski, Maksymilian Grabowiec, Tomasz Kobyłka, Michał Kuszpa, Dominika Duda, Łukasz Lipiński (zespół twórców)

II miejsce: Patryk Kołodziejczyk, Szymon Kołodziejczyk, Karolina Jakubiak, Julia Kurek, Zuzanna Celińska, Mateusz Zieliński, Kacper Ciechanowski (zespół twórców)

Laureaci konkursu literackiego „Mój katalog wartości”:

Nagroda główna w kategorii gimnazja: Marta Zielińska (GP nr 2).

Nagroda główna w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Gabriela Warwas (I LO).

Wyróżnienia w kategorii gimnazja: Gabriela Kos (GP nr 2), Liwia Wojtaś (GP nr 1).

Wyróżnienia w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Karolina Trochimiak (ZSP), Patrycja Kuśmierz (ZSP).

Nagroda specjalna trafiła do Angeliki Remes z SOSW.