P1010194Ze względu na niesprzyjającą pogodę Szkoła Podstawowa nr 2 zainaugurowała rok szkolny w sali gimnastycznej, a z powodu jej szczupłości w uroczystości wzięli udział uczniowie klas I i IV, którzy rozpoczęli nowy etap edukacyjny pod opieką nowych wychowawców.

Dyrektor Cezary Czarniak podkreślił, że pierwszoklasiści rozpoczynają zreformowaną, ośmioklasową szkołę podstawową. - Myślę, że nasza szkoła w nowym kształcie będzie równie przyjazna, jak była dotąd - mówił dyrektor. - Uczniom życzę samych piątek i szóstek, miłych wrażeń z pobytu w szkole, rodzicom - satysfakcji z postępów dzieci, nauczycielom - wszelkich sukcesów pedagogicznych.

Następnie głos zabrał obecny na inauguracji wiceburmistrz Radzynia Tomasz Stephan: - Mam nadzieję, że odpoczęliście przez dwa miesiące wakacji i trochę się stęskniliście za szkołą, nauczycielami, koleżankami i kolegami. Na twarzach pierwszoklasistów widzę ożywienie, zainteresowanie, jak będzie wyglądało życie ucznia. Mam nadzieję, że nowy rok szkolny będzie pełen wrażeń, nowych doświadczeń; że każdego dnia będziecie tu przychodzili z radością, uczyli się z entuzjazmem.

Grzegorz Blicharz – przewodniczący Rady Rodziców złożył życzenia dzieciom, nauczycielom i rodzicom, których zachęcił do "pełnego, aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły".


Szkoła Podstawowa nr 2 funkcjonuje w dwóch budynkach: na ul. Sitkowskiego i Chmielowskiego, gdzie znajdują się oddziały I-III. W sumie uczyć się tam będzie 765 uczniów (604 na Sitkowskiego oraz 161 na Chmielowskiego) w 33 oddziałach; w tym roku szkolnym będzie o 51 uczniów więcej z powodu przedłużenia nauki o rok i dojściu klas VII. W klasie średnio będzie się uczyć 33 uczniów.

W szkole zatrudnionych jest 83 nauczycieli, w tym 51 w pełnym wymiarze godzin. W szkole zajęcia odbywać się będą na 2 zmiany, druga zmiana będzie kończyć zajęcia o godz.15.30. Świetlica będzie czynna w godzinach od 7.00 do 15.00.

Do 30 czerwca 2019 będzie realizowany projekt Akademia Kompetencji Kluczowych. Obiady będą kosztowały 2,7 zł, wydawane będą na Sitkowskiego – 485 oraz na Chmielowskiego – 120.

Przy budynku na Chmielowskiego rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej, gdzie znajdą się też 3 sale lekcyjne, w tym informatyczna, dzięki czemu w przyszłości dzieci nie będą musiały być dowożone na ulicę Sitkowskiego na zajęcia z informatyki i sportu.