17Bardzo pracowicie i owocnie wakacje spędza Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo. Jeszcze w ostatnich dniach czerwca młodzi muzycy spakowali plecaki oraz instrumenty i wyjechali na Pomorze, gdzie zagrali kilka koncertów, podbijając serca publiczności i przy okazji - promując nasze miasto.

Pierwszy z cyklu trzech zaplanowanych koncertów na Pomorzu odbył się 1 lipca w Gościnie, gdzie zespół zaprezentował się w zeszłe wakacje. Koncert uświetnili soliści – Mateusz Głowniak, Stanisław Krupa oraz Adam Dudek. Występ zachwycił publiczność, młodzi akordeoniści otrzymali gratulacje, usłyszeli słowa uznania od zachwyconych słuchaczy. W niedzielę zespół wystąpił w Ustroniu Morskim, gdzie po raz kolejny Arti Sentemo inaugurowało Festiwal „Morka – spotkania z satyrą i karykaturą″. Przy wypełnionym po brzegi amfiteatrze prezentowała się orkiestra i soliści. Publiczność dziękowała po każdym utworze gromkimi oklaskami, a na zakończenie odśpiewała „Sto lat”. - Wywarło to na nas ogromne wrażenie – mówią uczestnicy wyjazdu.

Kolejny koncert, również niezwykle ciepło przyjęty przez publiczność, odbył się w czwartek. - Gromkie brawa, bisy oraz radość na twarzach słuchaczy dają nam pewność, że na długo pozostaniemy w ich pamięci – dzielili się wrażeniami członkowie orkiestry. Ostatni koncert orkiestra zagrała w czwartek – 6 lipca.

Podczas pobytu nad morzem dwukrotnie uczestniczyli w warsztatach muzycznych, ale nie zabrakło też czasu na relaks: na plaży, przy ognisku i na wesołym miasteczku.

Na podstawie relacji Szymona Domańskiego, Julii Drożdż, Katarzyny Michalak i Anny Szczęsnej