DSC 0465Po raz kolejny Przedszkole Miejskie w Radzyniu Podlaskim zorganizowało dla dzieci z miasta i okolic wielką imprezę. Tym razem miała ona „piracki” charakter.

Pomimo niepewnej pogody festyn rozpoczęto punktualnie o godzinie 10.00 w parku miejskim, gdzie wszystkich przybyłych wraz z burmistrzem Jerzym Rębkiem przywitała dyrektor przedszkola Anna Fijałek.

Jak podkreślali organizatorzy, celem imprezy jest zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, spędzanie czasu miło i aktywnie, wzmocnienie więzi emocjonalnej rodziny a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju.

- Chcieliśmy stworzyć możliwość spotkania dzieci z wszystkich placówek. To niebywała okazja poznania się oraz zintegrowania. To także okazja dla tych, którzy dopiero rozpoczną przedszkolną edukację, aby pod opieką mamy i taty poznać nauczycieli oraz nowych kolegów i koleżanki – wyjaśnia dyrektor przedszkola.

Organizatorzy w tym dniu zapewnili moc atrakcji. Na scenie można było podziwiać występy artystyczne dzieci, zumba kids - prowadzona przez Pawła Jabłońskiego oraz konkurencje sportowe. Nie zabrakło także malowania twarzy, różnego rodzaju zajęć prowadzonych przez animatorów oraz uwielbianych przez dzieci dmuchańców.