DSC 002823 czerwca był chyba najbardziej oczekiwanym dniem przez wszystkich uczniów bowiem z rąk swoich nauczycieli odebrali świadectwa i rozpoczęli upragnione wakacje.

Dyrektorzy, podczas swoich pożegnalnych przemówień, zgodnie podkreślali, że kończący się rok szkolny obfitował w wiele ważnych wydarzeń nie tylko dla szkoły ale i dla samych uczniów jak i ich rodziców.

- Gratuluję Wam drodzy uczniowie wyników, osiągnięć oraz świadectw. Dziękuję nauczycielom, bo bez Was, osiągnięcia tych młodych ludzi nie byłyby możliwie. Życzę Wam, aby wakacje były dla Was czasem odpoczynku ale także czasem, gdzie naładujecie „akumulatory” aby we wrześniu wrócić w mury szkoły i dalej kształtować swoją wiedzę – mówił do uczniów burmistrz miasta Jerzy Rębek.

W imieniu włodarza, głos zabierali w innych placówkach jego przedstawiciele: zastępca Tomasz Stephan oraz sekretarz Robert Targoński. Obaj życzyli uczniom, nauczycielom i rodzicom spokoju, wypoczynku i wytrwałości. - Dziękuję Wam drodzy uczniowie ale i wam nauczyciele za te 10 miesięcy wytężonej pracy. Życzę Wam wspaniałych wakacji, odpocznijcie, nabierzcie sił i wracajcie do szkoły. Powrót chyba będzie łatwy, bo obserwując Was widać, że żyjecie tą szkołą co jest zasługą Waszą ale także i wychowawców oraz nauczycieli, którzy tworzą tą wspaniałą atmosferę – mówił wiceburmistrz.