DSC 006 Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która została odprawiona 10 maja br. w kościele pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich, poprzedził występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Chór szkolny zaprezentował program patriotyczny przygotowany z okazji Święta Narodowego 3 Maja.

W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych Miasta Radzyń Podlaski: burmistrz Jerzy Rębek oraz przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski, a także wójt Gminy Radzyń Wiesław Mazurek. 

- Gromadzimy się dzisiaj w kościele po to, aby tak jak nasi przodkowie podziękować Panu Bogu za to dobro, które dla nas jest bezcenne, czyli naszą Ojczyzn - mówił podczas homilii ks. Mikołaj Czernecki.  Zachęcał też zebranych: - Starajmy się w świetle słów Najwyższego iść przez życie tak, aby nasz kraj był zawsze Chrystusowy, a naród nasz w Maryi widział Matkę, która nieustannie i w każdej chwili gotowa jest pomagać, bo to właśnie ona idzie z nami przez wieki chrześcijaństwa. Módlmy się i wierzmy, że przyszłe pokolenie będzie mogło żyć i cieszyć się wolną i chrześcijańską Ojczyzną, która będzie zawsze dumna i odważna.

Po Mszy wierni odmówili litanię do św. Jana Pawła II i mieli możność ucałowania relikwii Papieża Polaka.