IMG 2762Minione niedawno Święta: Kobiet (8 marca) i Mężczyzn (10 marca) stały się wspaniałą okazją do spotkania, które przygotowało Gimnazjum nr 2 we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Program "O kobietach i mężczyznach pół żartem, pół serio" zaprezentowany w Radzyńskim Ośrodku Kultury w niedzielne popołudnia (12 marca) rozbawił i zachwycił licznie zebraną widownię. Świadczyły o tym salwy śmiechu i gromkie brawa, jakimi nagradzano wykonawców.

Cały występ miał formę programu telewizyjnego "Gadanie na ekranie", który połączył konferansjerkę (Anastazja Bąk i Hubert Wyrwisz) z występami wokalnymi, tanecznymi oraz skeczami, w przezabawnych scenkach ukazującymi, jak mężczyźni widzą kobiety – i vice versa. Chwilę refleksji "serio" zapewnili "Starsi Panowie Dwaj", reprezentujący Uniwersytet Trzeciego Wieku: Dariusz Gałan i Kazimierz Szynkaruk. Recytowane przez nich strofy poezji wprowadziły chwilę wzruszenia i refleksji o tym, co nie tyle różni, ale łączy: o miłości, tęsknocie, przemijaniu...

Świetnie zaplanowany scenariusz sprawił, że ani na chwilę nie można było oderwać uwagi od tego, co działo się na scenie, ale przyczyniło się do tego też wspaniałe wykonanie wszystkich – bez wyjątków – "numerów". Mieliśmy na deskach Oranżerii prawdziwe talent show.

Popisy wokalne przypomniały niezapomniane przeboje: „Być kobietą” (Gabriela Warwas), "O mnie się nie martw" (Alicja Zając), „Bo z dziewczynami” (Wojciech Zając, Igor Terlikowski i Dawid Mitroniuk), „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia” (Magdalena Ochnio), „Zapamiętaj” (Natalia Szczęśniak). Wykonawcy wzbudzili podziw i entuzjazm widowni nie tylko świetnym wokalem, ale także pełną wdzięku, temperamentu i humoru choreografią. Układami tanecznymi zachwycił zespół w składzie: Alicja Zając, Weronika Wronowska, Anna Skoczylas, Weronika Niewiadomska, Daria Milczek, Julia Melchior, Marta Zielińska, Paulina Kowalska i Anna Zawada.

Gromkie brawa i salwy śmiechu towarzyszyły prezentowanym monologom Igora Terlikowskiego i Wojciecha Zająca oraz skeczom w wykonaniu Gabrieli Warwas i Wojciecha Zająca oraz Weroniki Niewiadomskiej i Jakuba Mainusza w krzywym zwierciadle satyry pokazującym typowo damskie i męskie przywary.

W finale wystąpił Tomasz Dzida – nauczyciel muzyki w GP2. Jego brawurowe wykonanie piosenki „Ach, te baby” stało się świetnym spuentowaniem zarówno treści, jak i formy artystycznej całości.

Słowa podziwu i podziękowań dla wykonawców i twórców spektaklu były szczere i zasłużone. Przyjmowały je panie – polonistki z "Dwójki": Marzena Sawicka, Elżbieta Żukiewicz, Agnieszka Grochowska oraz Tomasza Dzida – odpowiedzialny za stronę muzyczną przedstawienia.

W imieniu widzów wypowiedział je ze sceny obecny na przedstawieniu burmistrz Radzynia Jerzy Rębek. - Pragnę wyrazić wielką wdzięczność za piękne przeżycia dzisiejszego wieczoru: zarówno aktorom jak i twórcom dzisiejszego przedstawienia - uczniom i nauczycielom Gimnazjum nr 2 oraz przedstawicielom Uniwersytetu Trzeciego Wieku - mówił włodarz Miasta, który zachęcił do tego, by wielką miłością sympatią i szacunkiem obdarzać kobiety każdego dnia.