DSC 0113Blisko 7500 zł zebrano podczas charytatywnego spektaklu pt. „Kopciuszek”, wystawionego w piątek (24.02) na deskach radzyńskiej Oranżerii przez teatr Hokus – Pokus działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej.

Wydarzenie było szczególne, dlaczego? Podczas spektaklu członkowie radzyńskiego Caritasu zbierali datki na leczenie Oli – nauczycielki ośrodka, która od 5 lat walczy z chorobą nowotworową i potrzebuje kosztownej kuracji.

Radzyńska publika nie zawiodła i sala kina wypełniała się tego dnia po brzegi aż trzy razy!!! - Jest to szczególne wydarzenie i państwo jesteście też szczególną publicznością. Przyszliście tutaj, aby pomóc naszej koleżance Oli, naszej nauczycielce, mamie dwójki dzieci: Jasia i Ani. która niestety nie może realizować swoich marzeń rodzinnych i ulubionej pracy zawodowej z racji tego, że na jej drodze stanęła choroba – mówiła na wstępie dyrektor ośrodka Małgorzata Popek.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem burmistrza miasta Jerzego Rębka oraz starosty radzyńskiego Lucjana Kotwicy.

Aby wesprzeć Olę, należy dokonać wpłaty w dowolnej kwocie na subkonto udostępnione przez Fundację United Way Polska:
06 1950 0001 2006 0014 8533 0003, z dopiskiem „darowizna dla Aleksandry Mazurek”
Można również przekazać 1% podatku, wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać następujące dane: KRS: 0000071715; cel szczegółowy: Aleksandra Mazurek.