DSC 047Wejście w dojrzałość i podsumowanie sezonu 2016 obchodzili w minioną sobotę 4 lutego członkowie radzyńskiego Klubu Żeglarskiego "Korab". Okazję tę uczcili tradycyjnie: wystawą fotograficzną oraz koncertem szant. Na scenie Radzyńskiego Ośrodka Kultury wystąpił również jubilat, bo obchodzący 10. rocznicę zespół "Hiszpańskie Dziewczyny".

Wernisaż w Galerii "Oranżeria" otwarty został szantą "Płyniemy, żeglujemy", która dała również tytuł wystawie, i uderzeniem w dzwon, który towarzyszy uroczystościom klubowym od 8 lat. Ofiarowany został, jak podkreślił komandor Zbigniew Wojtaś, przez lubelski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju na 10. rocznicę istnienia Klubu. Wśród gości radzyńskich żeglarzy znaleźli się m.in. przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego LOK na czele z dyrektor biura  Anną Malinowską. Na fotografiach można było w wielkim skrócie prześledzić 18 lat rozwoju Klubu. Wystawa czynna będzie do 8 lutego.

W drugiej części spotkania – na sali widowiskowej Oranżerii spotkali się liczni miłośnicy szant oraz zespołu "Hiszpańskie Dziewczyny", który świętował wraz z "Korabiem", ale własny jubileusz 10-lecia szantowania. Koncert miał tytuł "Szanty i nie tylko". W drugiej części występu zaprezentowała się Klaudia Sulej. Podczas koncertu śpiewającym i grającym jubilatom wręczone zostały dyplomy honorowego członkostwa Klubu Żeglarskiego "Korab". Tytuł honorowego członka klubu otrzymała projektantka loga klubowego Aneta Mazur.