Punkt samodzielnej wysyłki rocznych zeznań podatkowych drogą elektronicznąBurmistrz Miasta Radzyń Podlaski w porozumieniu z Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Radzyniu Podlaskim informuje o uruchomieniu stanowiska komputerowego z dostępem do sieci Internet, przy użyciu którego osoba zainteresowana może samodzielnie rozliczyć roczne zeznanie podatkowe (interaktywne formularze) oraz wysłać je w formie elektronicznej.

Stanowisko znajduje się w siedzibie Urzędu Miasta Radzyń Podlaski, pokój nr 105 (I piętro). Jest ono czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30 do dnia 30 kwietnia 2015 r. Zainteresowani mieszkańcy, korzystając z komputera mogą samodzielnie przesyłać roczne zeznanie podatkowe drogą elektroniczną.

 
Aby skorzystać z rozliczenia poprzez system e-deklaracje niezbędne są następujące dokumenty oraz dane:

  • informacje o osiągniętych w 2014 r. dochodach (dokumenty PIT-11, PIT-11A, PIT-8C, PIT-40A),
  • kwota przychodu wykazana w odpowiedniej pozycji zeznania podatkowego za 2013 r., niezbędna do podpisu i wysyłki deklaracji elektronicznej.
    W przypadku korzystania z ulg podatkowych:
  • ulgi na dzieci - numer PESEL dziecka/dzieci lub imię, nazwisko oraz data urodzenia,
  • kwoty odliczenia na podstawie posiadanych dokumentów uprawniających do ulgi,
  • w przypadku przekazania 1 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego: numer KRS organizacji.


Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z tej wygodnej i szybkiej formy rozliczeń. Wszelkie informacje i wskazówki na temat rozliczeń podatkowych znajdują się na stronie internetowej Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów.

Ponadto, w Urzędzie Skarbowym w Radzyniu Podlaskim została uruchomiona infolinia ds. rozliczania rocznych zeznań podatkowych, tel. (83) 352 11 09 wew. 223 lub wew. 217