DSC 0004Radzyński PKS aby sprostać rynkowym trendom, w swoich sześciu najnowszych autokarach zamontował ledowe tablice informacyjne. Jak wyjaśnia prezes Adam Frączek, była to w pewnym sensie konieczność.

- W sześciu scaniach założyliśmy takie tablice. Większość firm przewozowych już takie posiada w swoich pojazdach, także aby nie odstawać od konkurencji… są i u nas. Zakłada nam je firma Sims z Bydgoszczy. Koszt jednej tablicy to 3000 zł. Na tablicy będą wyświetlane potrzebne informacje dotyczące danego kursu m.in. cel podróży, kogo przewozi dany autokar czy też, że jest to w danej chwili autokar wycieczkowy. Tablice wyposażone są w wejście usb, także poprzez specjalne oprogramowanie które posiadamy, będzie można wyświetlić dosłownie wszystko.

Jak zdradza prezes, radzyński PKS w marcu przyszłego roku planuje nabycie kolejnego nowego autokaru marki Scania. - Planujemy sprzedać „złotą” Scanię i nabyć w formie leasingu kolejnego Touringa. Obecny sezon zakończyliśmy na dobrym plusie, także z pełną świadomością mogę powiedzieć, że rok 2016 był dla radzyńskiego PKSu udany i myślę, nawet jestem pewien, że kolejny nie będzie gorszy.

PKS w Radzyniu Podlaskim od 2 listopada zawiesił kolejne połączenie. Jest to przejazd do Olsztyna, który był nierentowny. Inne połączenia pozostały bez zmian.