IMG 7733W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, ulicami naszego miasta przeszedł III Korowód Świętych zorganizowany przez parafię Trójcy Świętej.

Uroczyste przejście orszaku nastąpiło po wieczorowej Mszy Świętej. Zanim wyruszono w drogę, w kościele zostały przedstawione sylwetki świętych, za których przebrali się młodzi uczestnicy przemarszu.

- „Korowód Świętych” ma na celu przybliżyć nam świętych i błogosławionych, których Kościół wyniósł na ołtarze. Jest ich naprawdę wielu… tak wspaniałych ludzi, którzy już za życia zasłużyli sobie na miano świętych. W tym roku w „Korowodzie Świętych” z racji Roku Miłosierdzia pragniemy w sposób szczególny zaprezentować błogosławionych i świętych, którzy miłosierdzie głosili swoim życiem – mówił ks. Michał Burdach, organizator korowodu.

Choć pogoda nie rozpieszczała w tym dniu i wszystko wskazywało na to, że korowód jednak się nie odbędzie ze względu na obficie padający deszcz, to tuż przed jego wyruszeniem przestało padać.

- To widoczny znak, że świeci nad nami czuwają – mówił proboszcz parafii, ks. Andrzej Kieliszek. - Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączyli się w tegoroczny orszak. Z tego miejsca pragnę zaprosić wszystkich już za rok na „IV Korowód Świętych”, który na trwałe już wpisał się w kalendarz imprez religijno – kulturalnych – zakończył duchowny.