ćwiczenia wojskowe m 2Od 26 do 29 października 2023 r. odbędą się ćwiczenia wojskowe m.in. w powiecie radzyńskim. W związku z tym organizatorzy oraz jednostki wojskowe przypominają o kilku ważnych kwestiach, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz sprawnego przeprowadzenia ćwiczeń...

Nie publikować informacji i zdjęć ukazujących ruchy wojsk - Dla bezpieczeństwa oraz skuteczności przeprowadzanych działań, ważne jest, aby nie dzielić się informacjami na temat przemieszczania się jednostek czy specyfiki przeprowadzanych ćwiczeń.

Zachować bezpieczny odstęp - W przypadku napotkania konwojów czy jednostek wojskowych podczas ćwiczeń, należy zachować ostrożność i bezpieczny odstęp. Wojsko przypomina, że maszyny i pojazdy biorące udział w ćwiczeniach mogą się poruszać w inny sposób niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień.

Współpraca dla bezpieczeństwa - Wojsko prosi o współpracę i zrozumienie ze strony mieszkańców oraz osób, które mogą znaleźć się w pobliżu miejsca ćwiczeń. Wzajemna komunikacja oraz przestrzeganie zasad może przyczynić się do uniknięcia nieporozumień czy niebezpiecznych sytuacji.

Poinformuj bliskich i znajomych - Jeśli mieszkasz w pobliżu miejsca, gdzie odbędą się ćwiczenia, warto poinformować o tym swoich bliskich i znajomych. Dzięki temu będą oni przygotowani na ewentualne utrudnienia i będą mogli zachować ostrożność.

Informujemy, mimo że ćwiczenia wojskowe mogą wydawać się imponujące i niecodzienne, to jednak są one tylko symulacją, mającą na celu doskonalenie umiejętności wojskowych. Wojsko przypomina: "To tylko ćwiczenia. Zachowaj ostrożność!"

Mieszkańcy oraz osoby znajdujące się w pobliżu planowanych ćwiczeń na terenie powiatu radzyńskiego powinny być świadome powyższych zaleceń i stosować się do nich dla własnego bezpieczeństwa oraz efektywności działań wojskowych.ćwiczenia wojskowe 2