zolnierze1mZ okazji Święta Wojska Polskiego pragnę skierować słowa uznania i wdzięczności dla Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Wojsk Obrony Terytorialnej, a także Pracowników cywilnych, którzy swój los zawodowy związali Polską Armią.

Misja, którą Państwo ofiarnie pełnicie, ma na celu nie tylko zapewnienie Rzeczypospolitej Polskiej bezpieczeństwa, trwałości i wolności. Polski żołnierz, stając do walki o wolność swojej Ojczyzny, niejednokrotnie bronił wolności i tożsamości całej cywilizacji zachodniej, a także wartości, na których się ona opiera. Święto Wojska Polskiego obchodzimy w rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej. Trudno przecenić wagę tego wydarzenia, zwanego Cudem nad Wisłą, nie tylko dla historii Polski, ale i Europy czy dziejów zachodniej cywilizacji.
Naród polski docenia bohaterstwo i ofiarność swoich żołnierzy, darzy ich wyjątkowym szacunkiem i zaufaniem. W dniu dzisiejszym składam hołd Żołnierzowi Polskiemu za jego poświęcenie, gotowość do obrony kraju przed zagrożeniami zewnętrznymi, ale także wewnętrznymi, za niesienie pomocy w obliczu różnych klęsk. Mamy tego dowód również w naszym mieście w trudnym czasie pandemii koronawirusa, gdy możemy na co dzień liczyć na wsparcie ze strony Żołnierzy WOT.
Na Państwa ręce kieruję słowa podziękowania za ofiarną służbę, a także życzenia satysfakcji z pełnienia ważnej misji, zaufania polskiego społeczeństwa i docenienia przez dowództwo.

Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski
Jerzy Rębek