300W niecałe dwa tygodnie rodzice i opiekunowie dzieci złożyli ponad milion wniosków o świadczenie „Dobry Start 300+” na wyprawki szkolne dla przeszło 1,4 mln uczniów w Polsce. W powiecie radzyńskim rodzice wysłali dotychczas niemal 1,3 tys. wniosków na prawie 2 tys. dzieci.

Od tego roku obsługą programu „Dobry Start” zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. O 300+ można ubiegać się tylko przez internet, za pomocą trzech kanałów: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS lub portalu Emp@tia.
Rodzicom, którzy potrzebują pomocy przy składaniu wniosku, zapewniają ją pracownicy ZUS – w placówkach Zakładu i podczas dyżurów w lokalnych urzędach. Harmonogram dyżurów jest na bieżąco aktualizowany na www.zus.pl w zakładce o programie „Dobry Start”. Działa też infolinia pod numerem 22 290 22 02, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00.
Wnioski o 300+ można przesyłać do końca listopada. Jeśli zgłoszenie trafi do ZUS do końca sierpnia, to wypłata świadczenia nastąpi najpóźniej do 30 września. Pierwsze środki trafią na rachunki bankowe uprawnionych w lipcu.