herbZ powodu rozprzestrzeniania się w Polsce koronawirusa, premier Mateusz Morawiecki wraz z Radą Ministrów podjął decyzję o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i na uczelniach wyższych.

W placówkach, zarówno publicznych jak i niepublicznych, w dniach 12-25 marca nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne. Jedynie w dniach 12 i 13 marca w szkołach i przedszkolach publicznych będą prowadzone zajęcia opiekuńcze.

Najbliższe dwa tygodnie to czas szeroko prowadzonych działań profilaktycznych mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa. Wszystkie działania są możliwe dzięki tzw. specustawie dotyczącej szczególnych rozwiązań w walce z koronawirusem.

Po decyzji Premiera, zdecydowałem o zamknięciu obiektów sportowych, kulturalnych, placówek oświatowych, krytej pływalni oraz biblioteki.
Zakaz zgromadzeń publicznych dotyczy również stadionu miejskiego, na którym mają być rozgrywane mecze.

Proszę rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży o ograniczenie ich udziału w zajęciach skupiających wielu uczestników.

Proszę także osoby starsze o ograniczenie spotkań w klubach seniora.

W przypadku konieczności załatwienia spraw urzędowych rekomendujemy Państwu korzystanie z możliwości ich załatwienia drogą elektroniczną bądź telefoniczną. Sugeruję także o dokonywanie czynności płatniczych poprzez bankowość elektroniczną oraz przypominam o stosowaniu się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych i medycznych.

W trosce o zdrowie mieszkańców Radzynia Podlaskiego, a także wszystkich naszych gości korzystających z niego, od 18 marca 2020 r., aż do ustabilizowania się sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa targowisko miejskie przy ul. Targowej będzie nieczynne.

Urząd Miasta będzie funkcjonował nieprzerwanie, a wszystkie przedstawione zalecenia mają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Radzynia Podlaskiego i przebywającym u nas gościom.

W trosce o interes publiczny, osoby wracające z zagranicy oraz mające styczność z nimi, mają obowiązek skontaktować się telefonicznie z upoważnionymi organami Sanepidu lub najbliższą placówką medyczną w celu uzyskania informacji o sposobie dalszego postępowania.

Telefony kontaktowe dla mieszkańców Radzynia Podlaskiego:
- Sanepid (83) 352 74 16; (83) 352 74 17
- Całodobowy 668 838 347
- Oddział zakaźny w Łukowie (25) 798 20 00 wew. 291 lub 292.

Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek