radzyn 001W miniony weekend hala sportowa lubelskiego MOSiR-u była miejscem rozgrywania pierwszych eliminacji do Mistrzostw Polski w Taekwon-do w kategorii juniora młodszego i juniora.

Do rywalizacji o kwalifikacje na Mistrzostwa Polski zgłosiło się 12 klubów z czterech województw: lubelskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Na zawodach nie zabrakło również podopiecznych Łukasza Ciężkiego, którzy stawili się w silnym, jedenastoosobowym składzie. W kategorii juniora młodszego medale dla Radzynia zdobyli: Patrycja Chud dwa złote medale w walkach do 55 kg oraz w układach stopni mistrzowskich Damian Ładny srebro w układach stopni mistrzowskich oraz brąz w walkach do 52 kg, Michał Łobacz dwa złote medale w walkach do 46 kg oraz w układach stopni mistrzowskich Martyna Ciarkowska srebro w układach stopni mistrzowskich, Jolanta Szczepaniuk srebro w walkach do 60 kg oraz brąz w układach stopni mistrzowskich, Karolina Świć złoto w układach stopni uczniowskich i Martyna Zielnik złoto w walkach do 50 kg oraz brąz w układach stopni mistrzowskich tym samym zdobywając tytuł NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI turnieju!

Należy podkreślić, iż jedna z konkurencji - układy stopni mistrzowskich juniorek młodszych została zdominowana przez zawodniczki z Radzynia, które nie dały szans rywalkom zajmując całe podium.

Oprócz wyżej wymienionych medalistów bardzo dobrze spisali się Wiktor Mroczek, Radosław Gołębiowski oraz Piotr Mazur. Tak dobre wyniki sprawiały, iż wojownicy z Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do po raz kolejny zdobyli tytuł NAJLEPSZEGO KLUBU wśród juniorów młodszych. Pokazuje to bardzo dobrze wykonaną pracę podczas okresu przygotowawczego i mobilizuje do jeszcze większego wysiłku przed kolejnymi startami, które już niebawem.
Podczas rywalizacji juniorów radzyński klub miał jednego reprezentanta. Kamil Chud, który z Lublina wrócił ze srebrnym medalem w walkach do 56 kg oraz brązowym w technikach specjalnych.

W zawodach wzięli również udział radzyńscy sędziowie Katarzyna Ciężka, Eryk Niewęgłowski i Michał Zimoń.

Udział we współzawodnictwie sportowym jak i cały okres przygotowawczo - szkoleniowy jest możliwy dzięki wsparciu i pomocy finansowej ze strony: Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim, Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim, Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim, Lubelskiej Unii Sportu, firmy TOP TEN Sport, Centrum Urody Katarzyny Zielińskiej zapewniającą odnowę biologiczną, firmy VOBOS Pawła Olejniczaka, drukarni AWA-Druk, firmy Wioletty Wysokińskiej Economic Consultant, firmy Radosława Domańskiego FARBEX oraz firmy Jacka Warownego AGRO-TECH.