Sport

Rzadowy Program KLUB25 marca br., ruszył nabór wniosków do Rządowego Programu „Klub 2024”. Na tegoroczną edycję programu Ministerstwo Sportu i Turystyki zarezerwowało rekordową kwotę 98,5 mln zł, nabór wniosków trwa do 30.04.2024 r. do godziny 23:59:59.

trener kadry kobietDecyzją Zarządu Polskiego Związku Taekwon-do Łukasz Ciężki został powołany na stanowisko Drugiego Trenera Reprezentacji Polski Taekwon-do Kobiet w kadencji 2023-2027.

image10Klub Sportowy Młodzieżówka Radzyń Podlaski po raz kolejny otrzymał finansowe wsparcie od Fundacji PGE! Po wcześniejszym dofinansowaniu i montażu trybun dla kibiców, przyszedł czas na profesjonalne nawodnienie płyty boiska.

dsc 0020W minioną niedzielę na Placu Wolności odbyły się XI Mistrzostwa Polski w Podciąganiu na drążku. Zawody z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku do zmagań stanęło ponad 60 zawodników w 11 kategoriach.

dsc 0218Moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Miastem Radzyń Podlaski. W niedzielne popołudnie 4 czerwca park miejski tętnił życiem, licznie przybyłe całe rodziny znajdowały tu rożnorodne formy zabaw ruchowych i nie tylko. Każdy znajdował dla siebie coś ciekawego. Sportowy Dzień Dziecka 2023 przy pięknej pogodzie .upłynął w mgnieniu oka - skomentował Marek Topyła z MOSiR-u.

p1017530Z okazji Dnia Dziecka 3. czerwca na Cegielni odbyły się zawody dla młodych wędkarzy zorganizowane przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Białej Podlaskiej oraz Koło PZW “AMUR” z Radzynia Podlaskiego.

dsc 0091Podczas sesji Rady Miasta 16 maja Burmistrz Jerzy Rębek i Przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski wręczyli nagrody sportowcom i trenerom za szczególne osiągnięcia w 2022 roku. Po analizie 22 wniosków, które wpłynęły do Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej od pięciu klubów sportowych, członkowie Komisji przyznali nagrody 8 sportowcom reprezentującym 3 kluby oraz dwóm trenerom. Na wniosek Burmistrza przyznano również jedną nagrodę indywidualną.

Aktywne 555mMiasto Radzyń Podlaski przystąpiło do projektu rekreacyjno – sportowego Aktywne Miasta, który jest dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas. Koordynatorem lokalnym przedsięwzięcia będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim.

taekwoon doRadzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do podczas Pucharu Polski Juniorów zdobyło 5 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale, co dało radzyńskim zawodnikom drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klubów. Gratulujemy!

biegimXI Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" odbył się w Radzyniu w niedzielę 5 marca w parku miejskim. Celem imprezy było upamiętnienie w aktywny sposób pamięci tragicznego losu żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego po II wojnie światowej. Patronat nad imprezą, zorganizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim, objęli Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski .

img 20221209 1106287 grudnia br. w Białej Podlaskiej odbyła się Licealiada w Pływaniu Indywidualnym i Drużynowym Dziewcząt i Chłopców - Mistrzostwa Rejonu (1/2 Finału Wojewódzkiego). Wzięła w nich udział wyselekcjonowana po eliminacjach powiatowych grupa młodzieży z I LO w Radzyniu Podlaskim. Pierwszy od 3 lat po pandemii występ w zawodach rangi 1/2 Finału Wojewódzkiego okazał się historycznym sukcesem.

image16Projekt trybun i ławeczek rezerwowych na bocznym boisku Stadionu Miejskiego został w dniu dzisiejszym zakończony! Dzięki bardzo dobrej współpracy Zarządu Klubu Sportowego Młodzieżówka oraz Władz Miejskich na czele z Panem Burmistrzem Jerzym Rębkiem oraz Przewodniczącym Rady Miasta Panem Adamem Adamskim, udało się pozyskać sponsorów, dzięki którym boczne boisko nabrało nowego blasku i może służyć lokalnej społeczności.

dsc 0529102. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II radzyńscy rowerzyści uczcili rajdem na trasie o długości 102 km. Start odbył się ok. godz. 8 w niedzielę 22. maja spod Krzyża Papieskiego znajdującego się na osiedlu Satuń. W rajdzie uczestniczyło blisko 40 osób. Organizatorzy imprezy to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Radzynska Grupa Rowerowa "I LO i Przyjaciele".

resized 20220316 121354W zeszłym tygodniu (16.03) zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 rozegrali w Kąkolewnicy finał powiatowy turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Chłopcy pod wodzą trenera Patryka Śmiecińskiego nie dali szans swoim rywalom i w pięknym stylu wygrali wszystkie swoje mecze.

orlikLubisz sport i aktywność ruchową? Chcesz pograć z rówieśnikami w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę albo tenisa ziemnego? Może z powodu pandemii COVID-19 nudzisz się w domu? Mamy interesujące lekarstwo na nudę i na zdrowy styl życia! Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych rozpoczynają się już od poniedziałku 27. lipca na kompleksie boisk sportowych ORLIK przy Szkole Podstawowej nr 2.

20191029 13295229 października br. drużyna uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim pod opieką Patryka Śmiecińskiego rozgrywała turniej finału powiatowego "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w kat. U-10 chłopców w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy.