DSCN1067W miniony weekend zawodnicy RSCTKD rozpoczęli swój nowy sezon startowy udziałem w Pucharze Polski Juniorów i Seniorów, który odbył się w Rybniku. 293 zawodników rywalizowało o eliminacje do Mistrzostw Polski Seniorów jak i o miejsce w Kadrze Narodowej na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Finlandii. Radzyński klub reprezentowało dziewięcioro zawodników w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii juniora medale dla Radzynia zdobyli Kamil Chud brąz w walkach do 56 kg, Michał Łobacz brąz w walkach do 50 kg, Patrycja Chud brąz w walkach do 55 kg i Martyna Zielnik brąz w walkach do 50 kg. Oprócz wymienionych medalistów w kategorii juniora, bardzo dobrze zaprezentowały się: Martyna Ciarkowska i Jolanta Szczepaniuk, które niestety wróciły bez dorobku medalowego. W kategorii seniorów rywalizowała Natalia Olszak, wywalczając srebrny medal w walkach do 75 kg, Eryk Niewęgłowski - który debiutował w kategorii seniora - wywalczył brązowy medal w kategorii do 78 kg oraz Katarzyna Ciężka, dla której start okazał się dość pechowy przez doznanie kontuzji w trakcie jednego z pojedynków i odpadnięciu przed strefę medalową.

Miłym akcentem zawodów okazało się wręczenie przez Wiceprezesa Polskiego Związku Taekwon-do listów gratulacyjnych Ministra Sportu dla wszystkich uczestników ostatnich Mistrzostw Europy w Szkocji, w tym dla Katarzyny Ciężkiej i Eryka Niewęgłowskiego.
Już niebawem okaże się czy podopieczni Łukasza Ciężkiego po raz kolejny dostaną szanse na reprezentowanie klubu, miasta, powiatu i kraju na tegorocznych Mistrzostwach Europy.

Udział we współzawodnictwie sportowym jak i cały okres przygotowawczo - szkoleniowy jest możliwy dzięki wsparciu i pomocy finansowej ze strony: Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim, Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim, Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim, Lubelskiej Unii Sportu, firmie TOP TEN Sport, Centrum Urody Katarzyny Zielińskiej zapewniającą odnowę biologiczną, firmie VOBOS Pawła Olejniczaka, drukarnii AWA-Druk, firmie Wioletty Wysokińskiej Economic Consultant, firmie Radosława Domańskiego FARBEX oraz firmie Jacka Warownego AGRO-TECH.