DSCN0656Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do po bardzo ciężkim okresie przygotowawczym, już niebawem rozpocznie nowy sezon startowy. W najbliższym czasie w mocno napiętym kalendarzu zawodów Polskiego Związku Taekwon-do, radzyńscy wojownicy powalczą na matach między innymi Rybnika, Lublina oraz Bartoszyc.

Pierwsze trzy wymienione turnieje odbędą się w przeciągu miesiąca i zadecydują czy po raz kolejny podczas Mistrzostw Europy - które w tym roku odbywają się w Finlandii - znajdą się zawodnicy z Radzynia, godnie reprezentujący powiat, miasto i klub z orzełkiem na piersi. O możliwość startu w jednej z największych imprez tego roku w taekwon-do powalczy aż sześcioro zawodników z Radzyńskiego Centrum: Martyna Zielnik, Patrycja Chud, Martyna Ciarkowska, Eryk Niewęgłowski, Katarzyna Ciężka i Natalia Olszak.

Poza najbardziej doświadczonymi zawodnikami ze stopniami mistrzowskimi, w tym roku o medale Mistrzostw Polski jak i Mistrzostw Młodzików powalczy blisko 60 podopiecznych Łukasza Ciężkiego, w tym również zawodnicy z sekcji w Czemiernikach prowadzeni przez Katarzynę Ciężką.

Oprócz młodzieży i dzieci starszych trenujących taekwon-do, po raz pierwszy w tym roku rozpoczęły treningi i szkolenie dzieci mające cztery, pięć i sześć lat doskonaląc elementy wschodnich sztuk walki jak i uczące się jak radzić sobie w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach w grupach Taekwon-do Tigers. Najmłodsi uczestnicy zajęć w RSC Taekwon-do, są już po udanych pierwszych egzaminach, na których skutecznie demonstrowali poznane elementy i zdobytą wiedzę podczas zajęć. Już w tym momencie można śmiało stwierdzić, że rośnie kolejne pokolenie młodych wojowników w radzyńskim klubie, gdzie szkolenie zaczyna się od podstaw. Miejmy nadzieję, że pójdą w ślad swoich najstarszych kolegów i koleżanek z klubu, którzy już teraz walczą o najważniejsze trofea w Polsce, Europie i na Świecie.

Współzawodnictwo sportowe jak i cały okres przygotowawczo - szkoleniowy wraz z wizerunkiem klubu nie byłoby realne bez wsparcia i pomocy finansowej ze strony: Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim, Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim, Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim, Lubelskiej Unii Sportu, firmie TOP TEN Sport, Centrum Urody Katarzyny Zielińskiej zapewniającą odnowę biologiczną, firmie VOBOS Pawła Olejniczaka, drukarnii AWA-Druk, firmie Wioletty Wysokińskiej Economic Consultant, firmie Radosława Domańskiego FARBEX oraz firmie Jacka Warownego AGRO-TECH.