Zapraszamy na pływalnię!Po przerwie technologicznej pływalnia Aqua Miś wznawia pracę. Amatorzy kąpieli mogą z niej korzystać już od soboty 25 lipca od godz. 8.00 do 22.00.

Podczas przerwy technologicznej został dokonany przegląd instalacji oraz systemów monitorujących pływalnię, przeprowadzono niezbędne naprawy i gruntowne czyszczenie obiektu oraz jego konserwację.

Okres ten wiąże się także z obowiązkiem przeprowadzenia stosownych badań sanitarno-epidemiologicznych.

- Właśnie w dniu dzisiejszym (24 lipca) otrzymaliśmy potwierdzenie z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej o wypełnieniu wszystkich parametrów fizyko-chemicznych przez wodę w naszej pływalni – informuje Grzegorz Szram dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Z radością informujemy, że od 25 lipca rozpoczynamy normalne funkcjonowanie, zapraszamy do korzystania z pływalni.

Osoby, które obawiają się korzystać z basenu ze względów higienicznych, G. Szram uspokaja, że pływalnia jest pod stałą opieka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radzyniu. Co dwa tygodnie prowadzone są rutynowe badania na obecność wszelkich drobnoustrojów wodzie. - Odkąd funkcjonuje basen, a więc przez trzy lata, utrzymywaliśmy parametry wody w jak najlepszych wskaźnikach, wszystkie normy przewidziane stosownymi rozporządzeniami są przez nas spełnione. Nie ma żadnych powodów do obaw – dodaje dyrektor MOSiR.

Stan wody odpowiada także obowiązującym normom chemicznym oraz termicznym. W basenie pływackim utrzymywana jest temperatura 27 stopni Celsjusza, w rekreacyjnym – 29 stopni.

Dla korzystających z pływalni jest do dyspozycji także wanna jacuzzi oraz sauna.

W okresie wakacyjnym obowiązują stawki biletów ulgowych dla dzieci i młodzieży szkolnej w wysokości 6 zł, w sierpniu planowane są promocyjne wydarzenia, podczas których cena będzie jeszcze niższa. Będziemy Państwa o nich informować na bieżąco.

Więcej informacji szczegółowych na stronie: mosir-radzyn.pl