Brydż wraca do RadzyniaSekcja Brydża Sportowego "Polesie" zaprasza na turnieje brydżowe, które w każdą środę o godzinie 17 rozgrywane będą w "Karczmie" na ul. Lubelskiej 7 A. Wpisowe 14 zł od pary, orientacyjna godzina zakończenia 21.
Jeszcze kilka lat temu istniała pod nazwą ROKiR Radzyń Podlaski trzecioligowa drużyna brydżowa. W lidze wojewódzkiej częściej zajmowała miejsca w górze tabeli niż na dole, raz nawet omal nie awansowała do II Ligi.

Regularnie, co najmniej 2 razy w roku, rozgrywano też w pałacowych salach turnieje, na które przyjeżdżała czołówka graczy z całego województwa. Puchary, nagrody! Z jakichś powodów to się urwało. Brydż w Radzyniu jednak przetrwał. Niemal w podziemiu, a naprawdę w prywatnym lokalu, spotykało się kilku brydżystów i grało nie tylko w brydża towarzyskiego, ale i uczestniczyło w turniejach przez Internet. Na prywatnych lekcjach nauczyło się grać w brydża sportowego kilkoro uczniów radzyńskich szkół. W Turowie, raz w roku, rozgrywane były Mistrzostwa Powiatu. Tak to dotrwało aż do czasu, gdy zawiązała się grupa inicjatywna. Radzyńska firma "Polesie" dała nazwę i sponsoring, właściciel "Karczmy" zgodził się użyczyć brydżystom swoich progów, a Urząd Miasta, portal iledzisiaj.pl i Wspólnota swoich stron. Plany są ambitne. Na razie lokalne turnieje, potem wojewódzkie, a od nowego sezonu drużyna ligowa. Nie wyklucza się uruchomienia lekcji brydża dla zainteresowanych. Młodzieży, emerytów, kobiet - dla wszystkich. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z czasem Radzyń stał się potęgą brydżową.
Na razie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do "Karczmy" w środę 4 marca 2015 r. o godzinie 17. Nie tylko tych, którzy już grają i odważą się wystartować w turnieju. Również tych, którzy zetknęli się już z brydżem towarzyskim i są ciekawi, jak wygląda turniej. A także tych, którzy jeszcze nigdy w brydża nie grali, a szukają ciekawej i kształcącej rozrywki.


Tekst: Janusz Maliszewski