DSC 0019Drużyna reprezentująca samorząd Miasta Radzyń Podlaski odniosła zasłużone zwycięstwo w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wojewody Lubelskiego. Wspaniałe trofea w postaci okazałego pucharu i dyplomu przedstawiciele zwycięskiej drużyny: Łukasz Włoszek i Paweł Pliszka przekazali Burmistrzowi Jerzemu Rębkowi 19 lutego. Zawodnicy przyjęli szczere gratulacje od włodarza, a trofea znalazły godne miejsce w jego gabinecie. 

Zawody odbyły się 18 lutego w Tomaszowie Lubelskim, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2. Do współzawodnictwa przystąpiło 10 drużyn reprezentujących: Miasto Tomaszów Lubelski, Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, Miasto Krzemieniec (Ukraina), Powiat Tomaszowski, Miasto Zamość, Miasto Radzyń Podlaski, Gminę Kąkolewnica, Miasto Kraśnik, Miasto Lubartów oraz Miasto Lublin.

W skład każdej drużyny wchodzili pracownicy urzędów i jednostek podległych. Na boisko wyszedł m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i gospodarz miejsca - burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski. Nasz włodarz nie mógł osobiście uczestniczyć w turnieju, gdyż w tym czasie uczestniczył w Gali Orląt.

Nasza drużyna, choć grała w jedynie 6-osobowym składzie, bez zmian, pomyślnie przeszła przez eliminacje grupowe, zakwalifikowała się do ćwierćfinału. W finale zagrała z faworytem zawodów – drużyną Miasta Tomaszów Lubelski i pokonała ją 1:0.

Przedstawiciele drużyny samorządu Miasta Radzyń Podlaski przyjęli szczere gratulacje od Burmistrza Jerzego Rębka, a trofea znalazły godne miejsce w gabinecie włodarza.