DSC 0115"Grande Concerto Bel Canto" rozpoczął serię imprez kulturalnych przygotowanych w Radzyniu w upominku dla Pań z okazji Dnia Kobiet. "Wielki koncert pięknych pieśni" - to najpiękniejsze przeboje muzyki światowej oraz pieśni, arie, duety, muzyki włoskiej, które podczas niedzielnego koncertu (6 marca) wykonali artyści scen lubelskich i warszawskich. Spotkanie muzyczne odbyło się z inicjatywy i Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Radzyniu Podlaskim z dyrektorem Zbigniewem we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury.

Na wstępie życzenia dla licznie zgromadzonych na widowni Pań przekazał dyrektor ROK Paweł Żochowski. Następnie na półtorej godziny na scenie Oranżerii zagościł zespół muzyczny w składzie: Bogusława Matys (sopran), Hubert Świeca (tenor, prowadzenie koncertu), Natalia Serweta - skrzypce (z domu Kondraszuk, radzynianka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im.Karola Lipińskiego!), Marek Serweta (fortepian), Marcin Serweta (perkusja).

W pięknym wykonaniu artystów licznie zgromadzona publiczność wysłuchała przebojów muzyki światowej oraz arii i duetów z oper i operetek włoskich m.in.: "Amado Mio", "O sole Mio", arii "Guditta" z operetki Franza Lehara, "Wróć do Sorrento", "O nie zapomnij mnie", "Cavatina" z opery "Napój miłosny" Gaetano  Donizettiego i wielu innych przebojów.

Artyści nie tylko przenieśli słuchaczy do słonecznej Italii, a niektóre osoby z widowni nawet porwali do tańca. Po raz kolejny okazało się, że tzw. muzyka klasyczna bywa także wspaniałą, ponadczasową muzyką rozrywkową.