DSC 0087W sentymentalnych i tanecznych rytmach Zespół Wokalny "Wrzos" pożegnał w minioną niedzielę karnawał. Koncert zatytułowany „Wspomnienie młodości” ściągnął do Radzyńskiego Ośrodka Kultury taki tłum słuchaczy, że na widowni trudno było nawet o miejsce stojące. Gwiazdami wieczoru były młode i utalentowane śpiewaczki, znane już radzyńskiej publiczności: Karolina Biernacka i Sylwia Drabik. Serca radzynian podbił debiutujący na koncertach "Wrzosu" zespół ludowy "Melodia" z Domaszewnicy.

- Tak szybko upływa życie, tak wielu przyjaciół nie ma już wśród nas i tylko pięknej piosenki nie zabiera nam czas – powitała słuchaczy kierownik zespołu Teresa Szczepaniuk, która też poinformowała zebranych sympatyków chóru, że od 25 stycznia "Wrzos" został włączony w struktury Radzyńskiego Ośrodka Kultury i nie reprezentuje już Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Na koncert przybyli: burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rebek, wicestarosta Jan Gil, ks. Henryk Och – proboszcz parafii pw. św. Anny, prezes Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Józef Korulczyk. Na sali obecny był też gospodarz miejsca - dyrektor ROK Paweł Żochowski.

Pierwsza część koncertu miała charakter sentymentalnej podróży do czasów młodości. W tej części usłyszeliśmy niezapomniane przeboje, m.in. "Piosenka przypomni ci", "Kwiat paproci","Stara miłość nie rdzewieje", "Suliko", "Tango milonga", a Karolina Biernacka brawurowo wykonała włoski przebój "Funiculi, funicula" oraz "Przetańczyć całą noc".

W drugiej części koncertu z wiązanką piosenek ludowych, pełnych werwy i humoru wystąpił zespół "Melodia" z Domaszewnicy.

Na zakończenie ponowie na scenę wyszedł "Wrzos" - tym razem już w repertuarze tak dynamicznym, że nie tylko porywał do tańca występujących na scenie, ale także poruszył widownię, która wspólnie śpiewała, klaskała w rytm melodii. Gwiazdą tej części koncertu była Sylwia Drabik. Jej wykonanie przeboju Kasi Sobczyk "O mnie się nie martw" wywołało prawdziwy entuzjazm.

Gratulujemy "Wrzosowi" wspaniałego koncertu. Czekamy na następny.