DSC 0143Jak co roku Państwowa Szkoła Muzyczna w Radzyniu Podlaskim zaprezentowała się w koncercie noworocznym, który - co podkreślił dyrektor Zbigniew Czuryło - jest swoistym podsumowaniem umiejętności młodych artystów. Dodajmy: tym bardziej wiarygodnym, że dokonanym publicznie, przed licznie zgromadzoną publicznością. Występy uczniów PSM,  którzy w sposób szczególny wyróżniają się w grze na swoim instrumencie,  można było podziwiać na scenie Radzyńskiego Ośrodka Kultury w piątek 22 stycznia.

- W szkole muzycznej wiodącym miejscem do oceny umiejętności uczniów jest scena. To tutaj weryfikujemy, oceniamy i przyzwyczajamy tych młodych muzyków do koncertów przed szeroką publicznością – mówił dyrektor PSM. Dodał, że w szkole muzycznej nie ma taryfy ulgowej: - Skala ocen jest identyczna jak w szkole oświatowej. Zdobyć ocenę celującą tutaj nie jest tak łatwo. Nie rozdajemy jej w prezencie - dlatego w sposób szczególny gratulował skrzypaczce Aleksandrze Polak, która jako jedyna otrzymała taką ocenę. Słowa uznania dyrektor Zbigniew Czuryło wyraził i innym uczniom, którzy prezentują bardzo wysoki poziom, czego dowodem jest udział w różnego rodzaju koncertach, konkursach i przesłuchaniach poza granicami naszego miasta.

- Nasza szkoła uczy nie tylko pracowitości i systematyczności, ale również wrażliwości. Zgromadziliśmy się tutaj, żeby posłuchać wspaniałej muzyki i jesteśmy przekonani, że każdy z państwa znajdzie w tych dźwiękach coś dla siebie – mówiła Ewa Zagórska, prowadząca koncert.

Zgromadzona publiczność miała możliwość wysłuchania grup rytmicznych, solistów, duetów oraz zespołów muzycznych w przeróżnych aranżacjach i utworach począwszy od klasyki aż po nowoczesność.