DSC 6449Tradycją stało się już, że co roku tuż po świętach Bożego Narodzenia w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbywa się wielkie śpiewanie kolęd nazwane przez organizatorów Kolędobraniem. W sobotę 16 stycznia odbyło się ono po raz 20-ty pod hasłem „Kolędowanie za Bóg zapłać”.

Wydarzenie otworzyła jego pomysłodawczyni i inicjatorka Ewa Śliwińska. - Jest to przegląd, a nie konkurs, dlatego uczestnicy nie są oceniani i nie otrzymują żadnych nagród. Tu wszyscy śpiewają za Bóg zapłać. To wyjątkowe spotkanie. Rodzinne, radosne, pełne ciepła i nastroju, łączące pokolenia. Za każdym razem da się odczuć magię i wyjątkową atmosferę, która płynie z tych najpiękniejszych polskich kolęd. Cieszę się, że co roku znajdują się chętni do wspólnego śpiewania - a najważniejsze - z roku na rok, grono występujących się powiększa - mówiła E. Śliwińska.

Podczas ponad dwugodzinnego występu, na scenie wybrzmiało blisko 30 polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów i chórów, które przyjechały nie tylko z Radzynia i powiatu radzyńskiego ale także - po raz pierwszy - z Parczewa.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Finałem spotkania było wspólne odśpiewanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. W imieniu organizatorów wszystkich zainteresowanych śpiewaniem (i nie tylko) – bo śpiewać każdy może – zapraszamy za rok!