DSC 03326 grudnia w pałacu Potockich odbył się III Kiermasz Mikołajkowy zorganizowany przez nieformalną grupę „Damy radę” wspomaganą przez Radzyński Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta Radzyń Podlaski.

- Śmiało można powiedzieć, że rękodzieło w Radzyniu kwitnie. Kiermasz to przede wszystkim powód do spotkania. To wymienianie się technikami, nowinkami, to warsztaty, na których można podejrzeć lub nauczyć się jak samemu robić ozdoby świąteczne. Nic nie zastąpi ręcznie robionej pracy, która jest jedyna i wyjątkowa. Towar ze sklepu może mieć każdy bo jest produkowany masowo, ozdoba z kiermaszu ma duszę, ma swój niepowtarzalny urok i styl. – mówi Iwona Pawelec – Burczaniuk, organizator.

Na terenie Radzynia ale i powiatu radzyńskiego żyje i tworzy wielu twórców. Ogrom stanowisk, duża liczba nie tylko dzieł ale i mieszkańców miasta była tego znakomitym dowodem. Otwierająca kiermasz Iwona Pawelec – Burczaniuk żartobliwie zaznaczyła, że jeśli zainteresowanie przeszło jej oczekiwania i niedługo pałac może stać się za mały, aby wszystkich pomieścić.

Na stoiskach można było podziwiać, ale i nabyć rękodzieło wszelkiego rodzaju, zaczynając od biżuterii, maskotek, choinek, stroików, łańcuchów, a kończąc na przepięknie wykonanych kartach świątecznych.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.