DSC 005819 edycja Jesiennego Konkursu Recytatorskiego odbyła się w Radzyńskim Ośrodku Kultury, w którym wzięło udział łącznie ponad 60 osób. Konkurs podzielono na dwa etapy. W pierwszym w szranki stanęli uczniowie ze szkół podstawowych w drugim uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Hasło tegorocznych zmagań brzmiało: „Świat jest teatrem”, dlatego co najmniej połowa wybranych tekstów prozatorskich i poetyckich dotyczyła teatru. Przypomniane zostały m.in. utwory: Stanisława Ignacego Witkiewicza, Kaliny Beluch czy Jadwigi Jałowiec. Komisja jurorska miała bardzo trudne zadanie do wykonania, bo jak kilkakrotnie zaznaczano, recytatorzy prezentowali bardzo wysoki poziom. Jednak ponieważ były to zmagania konkursowe, jury musiało wybrać najlepszych.

I tak powiat radzyński na lubelskim finale będą reprezentować: (szkoły podstawowe) Joanna Zakrzewska z klasy VI SP w Ulanie - Majoracie, Anna Kaczorek z klasy IV SP w Czemiernikach oraz Dominika Górnik z klasy VI SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim oraz (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne) Rafał Nurzyński z GOK-u w Ulanie oraz Agnieszka Brygoła z ZSP w Radzyniu.