Pokazem fire show grupy Jo Art Show oraz sztuką „Podróż Guliwera” zakończono XX Międzynarodowe Warsztaty Teatralne „Dialogi 2015”, odbywające się w Radzyńskim Ośrodku Kultury w dniach 1 – 9 sierpnia br.
Pokaz jak i same przedstawienie zgromadziło dużą liczbę widzów, którzy nie żałowali braw i obficie obdarowywali nimi występujących artystów.

- Pokaz z ogniem niesamowity. Robiło to ogromne wrażenie – dało się słyszeć wśród mieszkańców, którzy w piątkowy wieczór (07.08) opuszczali plac pałacowy, na którym odbywało się przedsięwzięcie.

W sobotę (08.08) zaś, na deskach radzyńskiej Oranżerii uczestnicy warsztatów zaprezentowali spektakl „Podróż Guliwera”. - Sztuka pod kierownictwem Jarosława Paczkowskiego (Wrocław) była przygotowywana z myślą o dzieciach ale treść myślę, że zaciekawiła i dorosłych – mówił organizator Janusz Szymański.
Sama powieść napisana dawno temu (1726 rok, Jonathan Swift) miała na celu nauczyć dorosłych, jak lepiej żyć. Swift w swoich powieściach krytykował społeczeństwo jak i stosunki polityczne. W spektaklu jednak pominięte zostały aspekty polityczne. Uczestnicy skupili się na pozytywnych cechach Guliwera. To, że był większy i silniejszy nie zmieniło jego podejścia i myślenia o Liliputach.

Tradycją stało się już realizowanie sztuki w koncepcji teatru lalek. Pomimo braku dialogów dla każdego widza przekaz był jasny i czytelny. Wszystko to dzięki idealnie dobranej muzyce i ruchowi scenicznemu.

Uczestnicy XX Międzynarodowych Warsztatów Teatralnych "Dialogi 2015": Joanna Oczkowska, Kaja Szymańska, Joanna Winnik, Magdalena Zylik, Paulina Kotuniak, Joanna Stanowska, Vitaliy Lyubota, Martyna Chodowska, Vera Sauchuk, Piotr Kloc, Anastasiya Voytyuk.

Reżyseria spektaklu:Jarosław Paczkowski
Konsultacja lalkarska: Joanna Stanowska
Pomoc techniczna: Piotr Kloc
Scenografia: Zespół pod kier. Joanny Winnik
Instruktor: Janusz Szymański
Organizatorzy: Janusz Szymański i Radzyński Ośrodek Kultury