„Martwe Natury Kwiatami Ożywione” Marii Majki ZuzańskiejPrace Marii Majki Zuzańskiej zgromadziły w Galerii Oranżeria miłośników sztuki. Jak zaznaczył Arkadiusz Kulpa otwierający w piątkowy wieczór (03.07) wystawę, to nie jest pierwszy wernisaż Majki Zuzańskiej w Radzyniu. - Zawsze kiedy pokazuje swoje obrazy zachwyca i zawsze jest to coś nowego. Jestem bardzo zaszczycony, że mogę przywitać tę artystkę znów w naszej galerii – mówił kustosz galerii.

 „Martwe Natury Kwiatami Ożywione”, które można było podziwiać, to wiele gatunków barwnych kwiatów, w przeróżnych sceneriach. O swoich pracach artystka mówiła: - To, co widzimy, to moje nowe odkrycie. Akrylem posługuję się od 4 lat. Maluję głównie martwe natury i kwiaty.

Zuzańska ma na swoim koncie udziały w międzynarodowych plenerach, wystawy indywidualne jak i zbiorowe w kraju oraz za granicą.

Maria Majka Zuzańska urodziła się w Biłgoraju. Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Od 1986 roku związana jest z Łęczną, gdzie pracuje jako instruktor w Centrum Kultury. Od 1988 roku uczestniczy w działalności Grupy Inicjatyw Plastycznych i Fotograficznych PLAMA biorąc aktywny udział w plenerach, wystawach i innych przedsięwzięciach kulturalnych.

Stanisław Kasprzyk – malarz z Krakowa, o pracach Zuzańskiej mówi: - szarości w jej obrazach mają zawsze odpowiedni odcień. Dzięki finezyjnym kontrastom obrazy emanują wewnętrznym światłem, a nasycone barwy zachwycają pięknem. Widać spontaniczność i pośpiech wykonania tych prac jakby obawę, aby niczego nie zapomnieć, nie przeoczyć, aby cały artystyczny zamysł znalazł się „w porę” na płótnie. Stąd w obrazach świeżość przekazu i brak śladów przemęczenia tematu. W każdym obrazie widać owo „pozytywne uczulenie” na kolor, widać, że każdy obraz jest jakby pretekstem do pokazania uroku barwnych zestawień…

Wystawę obrazów Marii Majki Zuzańskiej można podziwiać do 17 lipca w godzinach od 8.00 do 16.00.

fot. Karol Niewęgłowski