makłowiczRobert Makłowicz - dziennikarz, podróżnik, autor książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej - odwiedził nasze miasto 26 maja w ramach „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. O godz. 15.00 odsłonił swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników. Godzinę później spotkał się z mieszkańcami Radzynia w Oranżerii.

- Czuję się niezmiernie zaszczycony – zarówno z zaproszenia jak  z tego, że mnie tu umieszczono na wieczną rzeczy pamiątkę i to w doborowym towarzystwie  - mówił podróżnik po powitaniu go przez organizatora spotkania Roberta Mazurka. - Cieszę się, że padło na wasze miasto, bo dzięki temu wiem, że tutaj wrócę. Podlasie to skarbnica kulturowo-kulinarna. Wiedziałem o sławnym serze, ale nie wiedziałem, że jest tu pałac – i to aż taki! Teraz już wiem, sami chcieliście  - teraz już będę musiał tu przyjeżdżać – zapewniał Robert Makłowicz.

Na spotkanie przybyli, obok licznego grona mieszkańców, przedstawiciele władz samorządowych: starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, wiceburmistrz Sławomir Lipski i przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski.

Starosta wręczył podróżnikowi medal Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami wraz z certyfikatem. Przyznał, że jest pasjonatem programów Roberta Makłowicza. - Gdy w weekend włączę telewizor, a pan gotuje w pięknych plenerach, tworzy się wspaniały nastrój i obiad smakuje lepiej – mówił Szczepan Niebrzegowski. Jako gospodarz "Radzyńskiej Krainy Serdeczności"  zaprosił do stworzenia programu z gotowaniem na tle radzyńskiego Pałacu Potockich.

Relacja z niezwykle interesującego, pełnego humoru i ciekawostek ze świata - nie tylko kulinarnego - spotkania z Robertem Makłowiczem w Oranżerii  już niebawem.