tomasz mlynarczykTomasz Młynarczyk został wczoraj wybrany na stanowisko Prezesa Zarządu Związku Polskich Artystów-Fotografików Okręgu Lubelskiego. W ten sposób doceniony został nie tylko dorobek artystyczny radzyńskiego fotografika, ale również jego doświadczenie i umiejętności organizacyjne.

To wydarzenie ważne nie tylko dla pana Tomka i dla środowiska fotograficznego Radzynia, ale dla naszego miasta, otwiera bowiem ciekawe możliwości. - Wobec powyższego mamy pewien misterny plan. Szczegóły wkrótce... - zapowiada Paweł Żochowski - dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury, gdzie fotografik od 3 kwietnia jest zatrudniony na stanowisku instruktora kultury.

- Nie mogłem odrzucić tej funkcji, ponieważ ludzie mi zaufali, a poza tym ułatwi nam to realizację planu odnośnie Radzynia – mówi Tomasz Młynarczyk.

Pragniemy przypomnieć, że Tomasz Młynarczyk już prezentował plany związane ze ZPAF. Łatwiej będzie je zrealizować, gdy będzie kierował Okręgiem Lubelskim. Chodzi o powstanie w Pałacu Potockich profesjonalnej galerii fotografii artystycznej pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików. - Będzie to galeria prestiżowa, mam nadzieję, że stanie się nie tylko pięknym miejscem prezentacji, ale też atrakcyjnym centrum spotkań fotograficznych, których tradycja już od wielu lat w Radzyniu istnieje – mówi nowy Prezes lubelskiego ZPAF-u.Pomysł ten już wcześniej zyskał przychylność władz ZPAF-u oraz burmistrza Radzynia Jerzego Rębka. Upatrzył nawet odpowiednie miejsce w Pałacu Potockich, niewymagające wielkich nakładów, a spełniające wszelkie warunki na galerię, ośrodek różnorakich spotkań – warsztatów, przeglądów, rozmów o sztuce... Taka galeria pozwoliłaby na ściąganie tu dużych, poważnych wystaw, za którymi przyjdą media, promocja miasta, wycieczki. Pałac i mieszkańcy Radzynia zasługują na to, by tu się działo coś wielkiego. Gdy mi się uda to zrealizować, będę przeszczęśliwy.