cyfrowa gminaDzięki programowi „Cyfrowa Gmina”, którego środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Miasto Radzyń Podlaski pozyskało grant na kwotę 462 840,00 zł. Realizacja grantu rozpoczęła się w 2022 roku, natomiast jej zakończenie planowane jest na sierpień 2023 roku.

Uzyskane dofinansowanie zostało przeznaczone, między innymi, na zakup sprzętu komputerowego, zakup oprogramowania umożliwiającego wykonywanie pracy zdalnej przez urzędników, przeprowadzenie diagnozy cyberbezpieczeństwa oraz zakup sprzętu i oprogramowania zabezpieczającego przed najnowszymi cyberzagrożeniami.
W roku 2023 planowany jest przetarg na zakup oprogramowania integrującego niektóre e-usługi dla mieszkańców naszego Miasta. Celem projektu jest zwiększenie cyfryzacji, przygotowanie samorządu Miasta Radzyń Podlaski do świadczenia usług dla mieszkańców na drodze teleinformatycznej (e-usługi), umożliwienie wykonywania pracy zdalnej przez urzędników a także weryfikacja i wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenie tzw. cyberbezpieczeństwo.

banner na strone CG