Informacje

wycieczka grabniak ppn 31 of 222 1W drugim semestrze mijającego roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim realizowany był projekt o charakterze profilaktycznym „Impuls: wyzwolić energię!”. Wzięły w nim udział klasy 1a, 1f, i 3b.

wystawa lubarskiWystawa Mirosława Lubarskiego-"Poza Ścieżkami: Bhutan, Iran i Sudan Południowy", Rynek (obok fontanny) – Radzyń Podlaski. Wystawę można oglądać od piątku 21 czerwca 2024 roku. Zaprasza Radzyński Ośrodek Kultury, współpraca Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Centrum Kultury w Lublinie.

herb

Miasto Radzyń Podlaski przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim planuje pozyskać środki na tworzenie i funkcjonowanie mieszkań treningowych i wspomaganych. W związku z tym, zamierza przystąpić do konkursu o udział w Programie Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021-2027, Działanie 8.5 Usługi społeczne Priorytetu VIII Zwiększanie spójności społecznej, ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

parking rynekOd 29 maja br. na zrewitalizowanym Rynku pojawiły się nowe miejsca parkingowe. To efekt starań radnego Mariusza Szczygła, który jeszcze w poprzedniej kadencji apelował o usunięcie betonowych donic stojących od strony wjazdu do Szkoły Podstawowej nr 1.

ul.armii zamknietaWykonawca robót budowlanych przy ul. Armii Krajowej informuje, że od jutra tj. 5 czerwca do 5 lipca 2024 r. zamknięty będzie odcinek ul. Armii Krajowej od ul. Pocztowej do ul. Jana Pawła II. Utrudnienia będą spowodowane wykonywaniem głębokich wykopów pod budowę nowej sieci kanalizacji sanitarnej na całej szerokości jezdni remontowanego odcinka drogi.

bozena lecykW środę 29 maja br. burmistrz Jakub Jakubowski powołał na stanowisko zastępcy burmistrza Bożenę Lecyk, byłą radną Rady Miasta kadencji 2014-2018 i 2018-2024.

herb

Gminy wchodzące w skład partnerstwa „Porozumienia Gmin Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radzynia Podlaskiego o współpracy w zakresie realizacji instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w perspektywie finansowej UE 2021-2027”, planują złożenie wniosku o dofinansowanie projektu, dzięki któremu stworzą możliwość załatwiania części spraw urzędowych przez Internet.

05

W dniu  27 maja 2024 r. zarządzeniem Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski Pana Jakuba Jakubowskiego, została przyjęta do realizacji „Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radzynia Podlaskiego na lata 2021-2027”. 

radna budzet obywatelskiNa ręce burmistrza Jakuba Jakubowskiego, radna Iwona Niebrzegowska – Kuchnia podczas 2. Sesji Rady Miasta złożyła wniosek o przywrócenie Budżetu Obywatelskiego.

rada majRadni 13 głosami „za” przy 2 „przeciw”podczas 2. Sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski uchylili uchwałę w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodzin. Jak wyjaśniał podczas sesji burmistrz Jakub Jakubowski, przez ten dokument przyjęty 17 maja 2019 roku, Miasto traciło szanse na unijne dofinansowania.

img 901724 maja br. odbyło się Posiedzenie Rady Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radzynia Podlaskiego, zwołane przez Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski Jakuba Jakubowskiego. Najważniejszymi punktami posiedzenia było przedstawienie stanu prac nad instrumentem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) oraz zaopiniowanie projektu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radzynia Podlaskiego (MOF) na lata 2021-2027.

05W piątek 24 maja po raz 25. przyznano w Lublinie Laury Konserwatorskie. Statuetka trafiła do Miasta Radzyń Podlaski za rewaloryzację Pałacu Potockich. Podczas uroczystego spotkania na Zamku Lubelskim, Lubelski wojewódzki konserwator zabytków dr Dariusz Kopciowski powiedział, że wszystkie inwestycje zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie oraz zgodnie z zasadami sztuki i we współpracy ze służbami konserwatorskimi.

dsc03804W sobotę (25.05) odbył się 4 Mały Piknik Modelarski dla dzieci zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lotniczych, Radzyński Ośrodek Kultury oraz Miasto Radzyń Podlaski. Podczas spotkania można było samodzielnie złożyć i nauczyć się latać modelami samolotów. Modelarze zaprezentowali możliwości pilotażu samolotów i opowiedzieli o sposobach budowy latających maszyn.

PUK LOGOPo tym, jak w lipcu 2023 z członkostwa w radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych zrezygnował Mariusz Chilimoniuk, a z końcem kwietnia 2024 roku Stanisław Dyjak i Andrzej Placek, 20 maja br. burmistrz Jakub Jakubowski uzupełnił jej skład. Do rady powołani zostali: Witold Kowalczyk, Piotr Kułak i Magdalena Pomorska.

img 5318Jedna z komnat radzyńskiego Pałacu Potockich stała się wielką kamerą otworkową. Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu mogła się przekonać jak działa pierwowzór aparatu fotograficznego czyli camera obscura. Tomasz Młynarczyk z Radzyńskiego Ośrodka Kultury zaprosił młodzież do "wnętrza aparatu", aby każdy naocznie przekonał się, że aparatem fotograficznym może być duży pokój, puszka po kawie czy karton po butach.

4 piknik modelarskiStowarzyszenie Inicjatyw Lotniczych, Radzyński Ośrodek Kultury oraz Miasto Radzyń Podlaski zapraszają na 4 Mały Piknik Modelarski dla dzieci. Podczas sobotniego spotkania, będzie można samodzielnie złożyć i nauczyć się latać modelami samolotów. Więcej szczegółów na plakacie.

0411 maja br. w Lublinie odbył się finał XI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, na których zaprezentowało się Miasto Radzyń Podlaski. To niezwykłe spotkanie zgromadziło pokaźną liczbę mieszkańców województwa lubelskiego, przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych oraz beneficjentów funduszy europejskich.

Gala Forbes 202425 kwietnia br. w Hotelu Arche Lublin odbyła się Gala Diamentów Forbes 2024, na którą zaproszono najprężniej rozwijające się przedsiębiorstwa z Województwa lubelskiego. Wśród nich po raz pierwszy znalazło się Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Radzyniu Podlaskim jako jedyne z Miasta i Powiatu Radzyńskiego. Reprezentowali je Prezes Zarządu Jerzy Woźniak i Specjalista ds remontów Janusz Chmielarz.

442386791 844559891039069 383537126215540116 nZakończył się Tydzień Bibliotek, który w tym roku obchodzony był pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. Również Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zorganizowała szereg wydarzeń.

dsc 01636 maja 2024 r. odbyła się I sesja Rady Miasta kadencji 2024-2029. Sesję poprowadził najstarszy wśród wybranych radnych Izydor Długosz. Nowi radni z rąk komisarza wyborczego Janusza Chmielarza odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli uroczyste ślubowanie. Przewodniczącym nowej rady został Mariusz Szczygieł, zaś wiceprzewodniczącymi Klaudia Szczygielska oraz Izydor Długosz. Ślubowanie złożył też nowy burmistrz Jakub Jakubowski.