Informacje

img 6049Po raz trzeci zarząd klubu piłkarskiego Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski zorganizował Galę Piłkarską, podczas której dokonano prezentacji wszystkich drużyn, trenujących pod skrzydłami drużyny, a także wybrano piłkarza oraz trenera 2017 roku.

przedszkoleDyrektor Przedszkola Miejskiego informuje, że rekrutacja do wszystkich placówek przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019 odbędzie się w terminie od 19 lutego do 16 marca 2018 roku.

skrzyzowanie brzostowieckaNa obwodnicy Radzynia, w miejscu, gdzie krzyżuje się droga krajowa nr 19 z drogą do Brzostówca dochodzi do wypadków. Miasto podejmowało starania w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby zmienić sytuację. Jednak bezskutecznie. Odpowiedź GDDKiA była negatywna.

hala sp1 lutyMimo wystąpienia niezawinionych przez Miasto problemów z realizacją budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1, burmistrz jest przekonany, że inwestycja zostanie zakończona jeszcze w tym roku.

zzokMiasto nie planuje podwyżek cen dla mieszkańców Radzynia za odpady komunalne. Zaplanowana w budżecie gospodarki odpadami kwota wystarczy na pokrycie podwyższonych w ZZOK w Adamkach - decyzją Związku Gmin Komunalnych - kosztów zagospodarowania odpadów.

marsz zolnierzy wykletych 2018 1Kulminacyjnym elementem miejskich obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Radzyniu będzie Młodzieżowy Marsz Żołnierzy Wyklętych z udziałem społeczności sześciu radzyńskich szkół, Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2, Gimnazjum nr 1 i nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Św. Jana Pawła II.

palacBolesny cios uderzył w Radzyń 250 lat temu: w lutym 1768 roku zmarli ówcześni właściciele Radzynia: Marianna (20.02) oraz Eustachy (24.02), którym radzyński pałac – europejska perła rokoka zawdzięcza obecny kształt.

img 5724Uroczyste obchody 76. rocznicy powołania Armii Krajowej odbyły się w Radzyniu 14 lutego. Tego dnia w I LO odbyła się konferencja historyczna połączona z występami artystycznymi, a po wieczornej Mszy św. w intencji Ojczyzny pod pomnikiem Niepodległości zapłonęło 76 zniczy. 

img 9513Tradycyjna coroczna zabawa karnawałowa dla dzieci z rodzin korzystających z pomocy MOPS w Radzyniu Podlaskim odbyła się 10 lutego br. w sali konferencyjnej pałacu Potockich.

06Dzień Zakochanych to czas, w którym okazujemy uczucie tym których kochamy. I mimo, że jest to święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które również mają potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi.