Jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich obchodzi proboszcz parafii Świętej Trójcy ks. kan. Andrzej Kieliszek. Podczas Mszy św. 6 czerwca wierni modlili się w intencji swego duszpasterza. Na Liturgię przybyli przedstawiciele radzyńskich samorządów: Miasta, Powiatu i Gminy.
- Dziękujemy Panu Bogu za dar twojego kapłaństwa i za to, że postawił cię na drodze naszego życia. To wielkie szczęście mieć takiego duszpasterza – mówił Burmistrz Radzynia Jerzy Rębek. - Przede wszystkim dziękujemy za wytrwałą posługę kapłańską dla nas, mieszkańców Radzynia, szczególnie dla parafian Świętej Trójcy. Ale nie należy zapominać o tej wielkiej, ciężkiej, ale jakże niezwykłej pracy dla uzależnionych.
Włodarz Radzynia wspomniał też fakt zawierzenia Miasta Panu Jezusowi przez pośrednictwo Maryi. - To wydarzenie dokonało się z ważnym Twoim, Czcigodny Księże udziałem. Potwierdzeniem słuszności tego wydarzenia sprzed 2 lat było zawierzenie Panu Jezusowi całej Ojczyzny. Dziękujemy za wielkie serce, wielką miłość do nas. Życzymy, aby Pan Bóg błogosławił na każdy kolejny dzień prac duszpasterskiej i społecznej.
Życzenia i słowa podziękowań skierowali również przedstawiciele parafii, dyrektor I LO Ewa Grodzka, Starosta Radzyński Lucjan Kotwica oraz Wójt Gminy Radzyń Wiesław Mazurek. - Dziękujemy za posługę i piękny przykład życia kapłana i człowieka; że zawsze masz dla nas czas - na modlitwę, rozmowę, rozważania, że bardzo angażujesz się w nasze życie duchowe, społeczne i zawodowe, że jesteś dla nas kapłanem i ojcem, że możemy korzystać z dobra, które dzieje się za twoim pośrednictwem.
- Jest dla mnie zaskoczeniem i radością, że tyle życzliwości mnie tutaj spotyka – mówił w odpowiedzi ks. kan. Andrzej Kieliszek. - Wielkim wielkim wyróżnieniem i wielką łaską było dla mnie, że trafiłem do Radzynia, nie spodziewałem się, że dostanę taką wspaniałą parafię, której będę mógł przewodzić. Funkcję proboszcza podjąłem tutaj z wielką nieśmiałością. Pocieszające jest to, że nawet niedoskonałe działania wspiera i czyni je skutecznymi Duch Święty. Słowa skierowane do mnie przed chwilą – to bardziej wasze życzenia, oczekiwania wobec kapłana – są trochę na wyrost. Będę się starał do tego dorastać. One jednak obrazują, jak wielka jest potrzeba kapłana i żeby był on był dobrym kapłanem. Proszę o modlitwę, bo to nie jest tak, że dla każdego mam czas – czasami z tym różnie bywa. Za za słabe dni, niewłaściwe zachowania, przez które nie każdy poczuł się właściwie potraktowany – przepraszam – mówił proboszcz parafii Świętej Trójcy.
Ks. kan. Andrzej Kieliszek – kapłan diecezji siedleckiej, terapeuta uzależnień, duszpasterz osób uzależnionych diecezji siedleckiej. W 1987 r. ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach i przyjął święcenia kapłańskie. W 1993 r. ukończył zaoczne studia w Instytucie Studiów nad Rodziną w Łomiankach. Kształcił się w Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia i Trzeźwości w Warszawie i w 1999 r., jako pierwszy ksiądz w w kraju, uzyskał certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień. Ponadto ukończył liczne szkolenia pozwalające prowadzić mu programy profilaktyczne i korekcyjne dla dzieci i młodzieży.
Oprócz pracy duszpasterskiej i katechetycznej w parafiach w Siedlcach, Łukowie, Krzesku i aktualnie w Radzyniu Podlaskim, pracował w dziedzinie rozwiązywania problemów alkoholowych i krzewienia trzeźwości. W roku 1997 został diecezjalnym duszpasterzem osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków. W tym samym roku otrzymał nominację na kierownika Diecezjalnego Ośrodka Trzeźwości w Krzesku. Szczególnym wymiarem jego pracy w Ośrodku było organizowanie przez wiele lat kolonii profilaktycznych dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, alkoholowych i dysfunkcyjnych. W każde wakacje w Diecezjalnym Ośrodku Trzeźwości w Krzesku odbywało się po sześć dziesięciodniowych turnusów takich kolonii. Od lat prowadzi zajęcia poświęcone rozwojowi duchowemu i inne zajęcia terapeutyczne w Oddziałach Terapii Uzależnień w szpitalach w Łukowie, Radzyniu Podlaskim i Suchowoli. W propagowaniu trzeźwości współpracuje z grupami samopomocowymi Anonimowych Alkoholików, organizacjami pozarządowymi, samorządami, lokalnymi mediami i prasą.
W 2014 r. przez Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdę został mianowany diecezjalnym duszpasterzem trzeźwości. Ponadto w Diecezji Siedleckiej był członkiem Rady Kapłańskiej i Rady Duszpasterskiej. Aktualnie jest w Diecezjalnej Radzie Ekonomicznej i pracuje w Podkomisji ds. Duszpasterstw Specjalistycznych II Synodu Diecezji Siedleckiej.
W 2003 r. otrzymał nagrodę Starosty Siedleckiego w dziedzinie działalności społecznej, samorządowej i ofiarności w służbie publicznej. W 2008 r. został mianowany przez Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiaty Łukowskiej, między innymi za wieloletni ofiarny trud ponoszony w pracy duszpasterskiej i terapeutycznej z osobami uzależnionymi, prowadzenie Diecezjalnego Ośrodka Trzeźwości w Krzesku oraz coroczne organizowanie kolonii profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. W 2016 r. był nominowany na Człowieka Roku 2015 "Tygodnika Podlaskiego".
W maju 2016 roku został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi "za szczególne zasługi dla społeczności lokalnej oraz pełną zaangażowania postawę i chrześcijańską miłość w pracy duszpasterskiej i terapeutycznej".
Od 2012 r. pełni funkcję proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim.