Robert Bachara (skrzypce) i Katarzyna Kaczorowska (fortepian) koncertowali 24 października w radzyńskiej oranżerii w ramach XXXII Dni Karola Lipińskiego. Tym razem było wiele akcentów związanych z Patronem muzycznej imprezy. W repertuarze radzyńskiego koncertu znalazł się utwór Karola Lipińskiego – koncert A-dur op. 32 nr 4. w wersji na skrzypce i fortepian. Skrzypek jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i obecnie jej wykładowcą.
Liczni melomani przybyli na występ mogli wysłuchać jeszcze utworu A. Corelliego "La Follia" oraz Sonaty A-dur op. 47 nr 9 "Kreutzer" L.van Beethovena.
Robert Bachara urodził się w 1985 roku we Wrocławiu. W wieku siedmiu lat śpiewał w chórze chłopięcym, gdzie dostrzeżono jego talent muzyczny. Rok później rozpoczął naukę gry na skrzypcach, kształcąc się pod kierunkiem Michała i Wiktora Kuzniecowów. W roku 2009 ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Krzysztofa Bruczkowskiego. W maju 2012 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych. W latach 2010-2014 pracował jako wykładowca w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Obecnie jest zatrudniony na uczelni wrocławskiej. Studiuje także w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec barokowych prof. Sirkki-Liisy Kaakinen-Pilch.
Katarzyna Kaczorowska, urodzona w 1973 r. w Jekaterynburgu (Rosja), studia muzyczne rozpoczęła w Uralskim Konserwatorium im. Modesta Musorgskiego w klasie prof. Olgi Rusiny. W 1993 roku przyjechała do Polski i kontynuowała edukację artystyczną we Wrocławskiej Akademii Muzycznej również w klasie prof. Olgi Rusiny. W 1995 roku na konkursie pianistycznym „Konzerteum” w Markopoulon w Grecji otrzymała IV nagrodę. Artystka prowadzi ożywioną działalność koncertową w zakresie kameralistyki. Współpracowała z wybitnymi solistami m.in. ze skrzypkami Hanną Lachert-Segal (New York Philharmonic) i Wiktorem Kuzniecowem, Robertem Bacharą, była akompaniatorem na kursie mistrzowskim prof. Idy Haendel. Ma w swoim dorobku nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Z dokonań fonograficznych wymienić należy nagranie płyt „From The Shadow To The Light” z klarnecistą Janem Jakubem Bokunem oraz Ottorino Respighi z Ewą Podleś, Michałem Nestorowiczem i Wrocławską Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum” dla firmy KOCH.